Chciała mieć ładne stopy. Może pójść do więzienia nawet na 8 lat!

2021-09-24 13:12
Chciała mieć ładne stopy. Może trafić do więzienia nawet na 8 lat!
Autor: Pixabay Chciała mieć ładne stopy. Może trafić do więzienia nawet na 8 lat!

29-letnia mieszkanka powiatu włoszczowskiego najprawdopodobniej zapragnęła pielęgnacji stóp. Kobieta upatrzyła sobie dość drogi, warty 250 złotych elektryczny pilnik. Nie zamierzała jednak zapłacić całej sumy, zamiast tego wpadła na nieuczciwy pomysł. - Na towar o większej wartości przeklejała ceny z kodem kreskowym z dużo mniej wartych produktów. Następnie za zakupy płaciła w kasie samoobsługowej - informuje Jarosław Gwóźdź ze skarżyskiej policji. Sklepowa oszustka została jednak przyłapana przez pracowników sklepu na gorącym uczynku. Jako że nie jest to jej pierwsza samowolna "promocja", 29-latka musi liczyć się z odpowiedzialnością karną. W myśl kodeksu grozi jej nawet 8 lat w więzieniu!

Do zdarzenia doszło we wtorek, 21 września. Funkcjonariusze ze Skarżyska zostali zawezwani do jednej z drogerii, gdzie pracownik ochrony ujął klientkę, która dopuściła się oszustwa.

- Najpierw kupiła pomadkę do ust za kilka złotych i opuściła sklep. Następnie wróciła do placówki, a cenę z pomadki nakleiła na rolki do pilnika elektrycznego do pielęgnacji stóp. Kiedy płaciła za trafne zakupy w kasie samoobsługowej, fortel odkrył ochroniarz i ujął ją na gorącym uczynku. Szybko wyszło na jaw, że oszustka gościła w sklepie kilka dni wcześniej. W ten sam sposób "nabyła" pilnik elektryczny do stóp. Straty, jakie spowodowała swoim podstępnym działaniem, wyniosły ponad 250 złotych - relacjonuje Jarosław Gwóźdź, oficer prasowy skarżyskiej policji.

Kobieta trafiła do aresztu, a policjanci ustalili, że wtorkowe oszustwo to nie jedyna nieuczciwość, jakiej dopuściła się 29-latka w sklepie z kosmetykami i artykułami do pielęgnacji ciała. Konsekwencje na pozór błahych konfliktów z prawem mogą okazać się poważne.

- Za oszustwa może spędzić za więziennym murem nawet 8 lat - przypomina oficer prasowy skarżyskiej policji.

Tomasz O. gwiazdor "Pitbulla" i "M jak miłość" usłyszał ZARZUTY!