Strażacy uratowali kota! Zaklinował się w silniku samochodu!

2021-09-24 9:35

Sporo szczęścia miał pewien kot, który za kryjówkę obrał sobie przestrzeń pod maską samochodu osobowego zaparkowanego w Skarżysku. Kociak w pewnym momencie zaklinował się, na szczęście właściciel auta dostrzegł dodatkowego "pasażera" przed uruchomieniem silnika. Na pomoc wezwano strażaków-ochotników, którzy szybko i sprawnie oswobodzili czworonoga. Uratowany kot następnie uciekł w siną dal, nie odniósłszy żadnych obrażeń.

O nietypowej interwencji poinformowali druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej. Doszło do niej w czwartkowe popołudnie (23 września). Strażacy uratowali zakleszczonego kota pod maską samochodu osobowego na ulicy Krasińskiego.

"Po dojechaniu na miejsce zdarzenia druhowie zlokalizowali kota, którego łapa została unieruchomiona w elementach silnika samochodu. Nasze działania polegały na zluzowaniu paska napędzającego osprzęt silnika samochodu i uwolnieniu łapy kota. Kot po oswobodzeniu uciekł z miejsca w stanie dobrym" - poinformowali strażacy ze Skarżyska w mediach społecznościowych.

Jak podkreślają druhowie z OSP w Skarżysku, podobne sytuacje - z powodu coraz zimniejszej aury - mogą się powtarzać.

"W związku z tym, że za oknami temperatura już iście jesienna, apelujemy o sprawdzenie wnętrza komory silnika przed odpaleniem samochodu, aby uniknąć tak przykrej sytuacji" - czytamy.

Polska kontra UE. Bronisław Komorowski: Rząd PiS doszedł do ściany