Chroberz: Walczą ze zmianami klimatu, więc WYCIĘLI drzewa i posadzili PALMĘ!

i

Autor: Nikitagupta1910 Chroberz: Walczą ze zmianami klimatu, więc WYCIĘLI drzewa i posadzili PALMĘ!

Chroberz: Walczą ze zmianami klimatu, więc WYCIĘLI drzewa i posadzili PALMĘ!

2019-11-28 9:32

Kierownictwo Centrum Kształcenia Rolniczego w Chrobrzu postanowiło zwrócić uwagę na problem zmian klimatycznych, ale wybrało na to dość nietypowy sposób: zasadzenie egzotycznej palmy. Problem w tym, że aby posadzić nową roślinę z tropików, trzeba było wyciąć rosnące dotychczas przed szkołą drzewa. "To happening proekologiczny" - wyjaśnia dyrektor placówki.

Egzotyczne drzewo kosztowało ok. 2 tys. zł, ale to nie koszt jest zastanawiający, lecz wycinka zdrowych, rosnących od dawna drzew, do której przy okazji doszło. Dyrektor Centrum Kształcenia Rolniczego w Chrobrzu wyjaśnia jednak, że cała akcja to zaplanowany z rozmysłem happening, a palma posłużyła do "sprowokowania tradycyjnych gustów".

- Musimy zrobić coś, aby uświadomić, że są zmiany w klimacie. Posadzenie tej palmy to element happeningu proekologicznego. Rozumiem, że zostały sprowokowane tradycyjne gusta, ale o to nam chodziło, aby każdy się zastanowił, co zrobić, żeby zmiany w klimacie spowolnić - powiedziała w rozmowie z Polsat News dyrektorka placówki Anna Lach.

Obok palmy umieszczono nawiązujący do grobu Leonidasa napis: "Przechodniu! Czy wiesz, że dzięki zmianom klimatu mogę tu żyć. Pomyśl, co możesz zrobić, aby spowolnić ocieplenie klimatu?".

Do wiadomości "przechodnia" nie podano jednak informacji o działaniach, które należało uczynić, by palma w ogóle mogła być zasadzona. A tymi działaniami była wycinka drzew, które dotychczas rosły w jej miejscu. Dyrektorka centrum twierdzi jednak, że drzewa... groziły zawaleniem.

Dyrekcja wyjaśnia, że w miejsce wyciętych drzew zasadzono już nowe, a zgoda na usunięcie została wydana przez urząd gminy.

Pytanie tylko czy wycinka drzew rzeczywiście była konieczna, zwłaszcza że cała akcja jest "happeningiem proekologicznym".

Cóż, gdzie drwa rąbią, tam wióry lecą.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany