Czy dobrze znasz Kielce?

i

Autor: Piotr Stańczak Ulica Sienkiewicza w Kielcach, jedna z najbardziej znanych w tym mieście.

Quiz

Czy dobrze znasz Kielce? Wskaż jakie miejsca i ulice znajdują się na zdjęciach

2024-04-05 13:39

Kielce, stolica województwa świętokrzyskiego, liczą około 190 tysięcy mieszkańców. Polecamy udział w quizie na temat tego miasta. Sprawdźcie, jak dobrze znacie ulice oraz siedziby różnych instytucji.

Kielce położone są w Górach Świętokrzyskich, nad rzeką Silnicą. Mają bogatą historię, według kronik tak zwaną lokację miejską uzyskały przed 1259 rokiem. W średniowieczu (do XVI wieku) były własnością biskupów krakowskich.

Z czego słyną Kielce?

Pod względem przyrodniczym znane jest choćby z rezerwatów: Kadzielnia, Karczówka czy Ślichowice. Najwyższą górą w mieście jest Telegraf, położony 408 metrów nad poziomem morza. Jeśli chodzi o stronę biznesowo-handlową, w Europie i świecie znane są choćby z powodu Targów Kielce - dużego ośrodka wystawienniczego. Jeśli chodzi o kulinaria, w tej dziedzinie stolicę województwa świętokrzyskiego rozsławia z pewnością Majonez Kielecki. Słynną markę stanowi też klub piłki ręcznej Iskra (obecnie pierwsza drużyna szczypiornistów występuje pod szyldem Industrii).

Quiz wiedzy o Kielcach. Zobacz zdjęcie i opowiedz

Polecamy quiz wiedzy o Kielcach, nie tylko dla mieszkańców miasta oraz regionu. Trzeba wykazać się tu spostrzegawczością oraz znajomością topografii miasta. Publikujemy zdjęcia różnych miejsc oraz ulic a obok nich pytania, które właśnie ich dotyczą.

Uwaga - quiz składa się z dziesięciu pytań, w każdym do wyboru są cztery możliwe odpowiedzi, ale tylko jedna z nich jest prawidłowa.

Startujemy!

QUIZ. Czy dobrze znasz Kielce? Wskaż co to za miejsce i ulica

Pytanie 1 z 10
Siedzibę jakiej instytucji w Kielcach widzimy na zdjęciu?
Czy dobrze znasz Kielce?

Czytaj również:

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki