Działka w centrum Kielc sprzedana za REKORDOWĄ sumę. Kwota zwala z nóg!

2021-02-18 10:04 tom
Działka w centrum Kielc sprzedana za REKORDOWĄ sumę. Kwota zwala z nóg!
Autor: Jarosław Siłakiewicz/Urząd Miasta Kielce Działka w centrum Kielc sprzedana za REKORDOWĄ sumę. Kwota zwala z nóg!

Właśnie została sprzedana kolejna działka w kieleckim tzw. trójkącie bermudzkim. nowy właściciel, spółka Apollo Plast, nabyła grunt za 5,5 mln zł, czyli ponad 4,5 tys. zł za metr kwadratowy. Działka położona jest w niezwykle atrakcyjnym miejscu, niemal dokładnie pośrodku miasta - między al. IX Wieków Kielc a ulicą Piotrkowską, blisko kieleckiego Ratusza. Dogodna lokalizacja sprawiła, że ostateczny koszt nieruchomości był aż cztery razy wyższy niż cena wywoławcza!

Trójkąt bermudzki w Kielcach, mimo niezwykle atrakcyjnej lokalizacji, przez lata pozostawał nieuregulowany prawnie - ziemia była własnością różnych osób, przez co nie dało się jej sprzedać. Kwestie prawne zostały doprowadzone do porządku dopiero w ostatnich latach, ale od 2010 roku miasto sprzedało dwie działki między al. IX Wieków Kielc a ulicą Piotrkowską.

CZYTAJ TEŻ: Kielce pokonały... NIKARAGUĘ! Mistrzostwa Świata w boksie w Hali Legionów!

Przed kilkoma dniami odbyła się licytacja w sprawie kolejnej, trzeciej działki. Do aukcji stanęło 11 oferentów, zwycięzcą okazała się spółka Apollo Plast, która kupiła grunt o powierzchni 1,2 tys. m² za prawie 5,5 miliona złotych, co oznacza, że z jeden metr kwadratowy zapłacono 4,5 tys. zł. Dla porównania - cena wywoławcza działki wyniosła 1,4 mln zł - niemal czterokrotnie mniej, niż ostateczna suma. Oznacza to, że w Kielcach padł rekord, jeśli chodzi o cenę sprzedaży działki niezabudowanej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Tajemnicze wybuchy pod Kielcami. Czy to sprawka mieszkańców?

Nabywca jeszcze nie przedstawił projektu budynku, który stanie na działce, ale plan zagospodarowania przestrzennego ogranicza możliwości zabudowy - mogą powstać tam budynki mieszkalne lub usługowe. Niedawno wybudowane gmachy, które stanęły w sąsiedztwie, łączą właśnie te funkcje.

Sedno Sprawy - Marcin Kierwiński