Fala oszustw "na policjanta"? Skarżyscy emeryci nie pozwalają zrobić się W KONIA!

2020-08-21 19:10
Fala oszustw na policjanta? Skarżyscy emeryci nie pozwalają zrobić się W KONIA!
Autor: mat. policji Fala oszustw "na policjanta"? Skarżyscy emeryci nie pozwalają zrobić się W KONIA!

W ciągu minionej doby na terenie Skarżyska-Kamiennej doszło do aż 13 prób oszustw znaną metodą "na policjanta". Na szczęście, seniorzy wykazali się czujnością i nie dali się oszukać. Oto jak zachować się w podobnych przypadkach.

Jak informuje skarżyska policja, tylko wczoraj oszuści aż 13-krotnie usiłowali wyłudzić pieniądze od Bogu ducha winnych mieszkańców miasta. Na szczęście seniorzy nie dali się zwieść podejrzanym metodom telefonicznych oszustów. Próby wyłudzeń były zuchwałe, ale i niezwykle typowe. Oszuści na szczęście okazali się niezwykle nieudolni, a starsi wiekiem mieszkańcy Skarżyska nad wyraz czujni.

- We wszystkich przypadkach osoba dzwoniąca podawała się za policjanta przedstawiając się imieniem i nazwiskiem oraz przekazując fikcyjny „numer służbowy”. Wszystko po to, aby uwiarygodnić swój telefon. Rozmówca próbował nakierować osoby na podanie lub potwierdzenie swoich danych osobowych oraz uzyskanie informacji na temat stanu posiadania środków finansowych. Ponadto wzbudzając niepokój, fałszywy policjant informował osobę o podrobieniu jej dokumentów tożsamości i groźby zaciągnięcia pożyczki na jej dane bądź możliwej sytuacji kradzieży pieniędzy z konta. W każdej z sytuacji seniorzy wykazali się czujnością i rozwagą orientując się, że mogą paść ofiarą oszusta. Rozmowy nie były przez nich kontynuowane, a niekiedy rozłączał się sam fałszywy policjant - relacjonują policjanci ze skarżyskiej komendy.

Oby wszyscy seniorzy wykazywali się podobnym rozeznaniem sytuacji, co emeryci ze Skarżyska, którzy nie dali się nabrać na bezczelne próby oszustw. Ktokolwiek, kto dzwoni na nasz numer i jest zainteresowany naszym stanem konta, a podaje się za funkcjonariusza policji, z całą pewnością nic wspólnego z policją nie ma.

Bezpiecznie na rowerze - film profilaktyczny