Google Doodle. Google przypomina, że dzisiaj święto naszych DZIADKÓW!

i

Autor: Google Google Doodle. Google przypomina, że dzisiaj święto naszych DZIADKÓW!

Google Doodle. Google przypomina, że dzisiaj WYJĄTKOWY dzień!

2021-01-22 8:23

Dzisiaj (22 stycznia) obchodzimy w całej Polsce Dzień Dziadka. Z tej okazji najpopularniejsza przeglądarka internetowa dostosowała swój wygląd i prezentuje się inaczej niż zazwyczaj. Specjalna grafika Google Doodle przypomina o tym wyjątkowym święcie, jakim jest Dzień Dziadka. Po kliknięciu na znak, otrzymujemy wszelkie informacje o szczególnym dla wszystkich dziadków dniu. A dodatkowo Google Doodle to świetny sposób na odświeżenie pamięci dla zapominalskich.

22 stycznia w całej Polsce obchodzimy Dzień Dziadka. O tym wyjątkowym dniu przypomina grafika Google Doodle, która w tym roku jest dość minimalistyczna. Litery loga Google przypominają postać dziadka i wnuczka, po kliknięciu grafika Google Doodle przenosi użytkownika na podstronę, która prezentuje wyniki wyszukiwania dla frazy "Dzień Dziadka 2021".

ZOBACZ: Bądź jak wojownik z Częstochowy! Bluza Marcina Najmana na licytacji dla WOŚP!

Dzień Dziadka w Polsce i na świecie

Dzień Dziadka w Polsce obchodzimy 22 stycznia. Uważa się, że zwyczaj ten przywędrował do naszego kraju z Ameryki w latach 80. XX wieku. Co ciekawe, w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie nie ma osobnego dnia na świętowanie dnia dziadka, dziadkowie świętują wspólnie z babciami we wrześniu, w pierwszą niedzielę po Święcie Pracy. W Wielkiej Brytanii święto dziadków obchodzone jest w pierwszą niedzielę października, a w Rosji Dzień Babci i Dziadka obchodzony jest dopiero od 2009 roku.

Google Doodle. Co to jest?

Google Doodle to okolicznościowa grafika, która okresowo pojawia się w miejsce loga wyszukiwarki. Google Doodle nawiązuje do ważnych osobistości, świąt, rocznic czy wydarzeń. Początkowo Doodle były prostymi modyfikacjami loga, które polegały na dodaniu do logotypu różnych elementów graficznych, z czasem jednak wzory modyfikowano coraz bardziej, aż wreszcie logo wyszukiwarki Google stało się niemal niewidoczne.

CZYTAJ: Koronawirus. Czarny czwartek w Świętokrzyskiem. Dawno nie było AŻ TAK ŹLE!

Putin opływa w luksusy w swoim pałacu. Ma teatr, kasyno i scenę do striptizu. Komentarz Adama Federa
Nasi Partnerzy polecają