Google Doodle. Google promuje szczepionkę na COVID-19!

2022-01-20 9:55
Google Doodle. Google przypomina o szczepieniu na COVID-19!
Autor: Google Google Doodle. Google przypomina o szczepieniu na COVID-19!

Najpopularniejsza przeglądarka internetowa co jakiś czas zmienia grafikę na stronie głównej, by przypomnieć o ważnych, aktualnych wydarzeniach. Dzisiaj (czwartek, 20 stycznia) Google przypomina o szczepieniach przeciw COVID-19. Klikając w grafikę dowiesz się, gdzie jest najbliższy punkt szczepień (przeglądarka korzysta z lokalizacji urządzenia), a także sprawdzisz, gdzie i w jaki sposób można się zarejestrować na szczepienie.

Grafika Google Doodle przypomina o tym, jak ważne są szczepienia. Klikając w obrazek możemy natychmiast dowiedzieć się, gdzie znajdziemy najbliższy punkt podający szczepionki przeciw COVID-19. Wyszukiwarka uwzględnia naszą lokalizację, przez co wykaz punktów szczepień zależy od położenia geograficznego. Inny rezultat zobaczy mieszkaniec Kielc, a co innego pokaże się na wyświetlaczu osoby zamieszkującej Końskie, Jędrzejów czy Ostrowiec. Klikając w grafikę, możemy też sprawdzić, w jaki sposób zarejestrować się na szczepienie oraz jakie procedury należy spełnić, by zapisać na szczepionkę przeciw COVID-19 dziecko.

NIE PRZEGAP: Teren Świętokrzyskiego Parku Narodowego przejmie kościół. Jest podpis premiera!

Klikając w grafikę, możemy się również zapoznać z aktualnymi statystykami odnośnie szczepień przeciw COVID-19. Aktualnie w Polsce podano 49,7 mln dawek. 21,5 mln Polaków to osoby zaszczepione pełną dawką, co oznacza, że w naszym kraju mamy 56,5% populacji po pełnym szczepieniu.

Dodatkowo Google prowadzi serwis prezentujące aktualne informacje o sytuacji pandemicznej. Wszelkie ważne wykresy i bieżące statystyki znajdziesz W TYM MIEJSCU.

CZYTAJ TEŻ: "System opieki zdrowotnej się zawali"! Mocne słowa dyrektora szpitala z Buska

Google Doodle. Co to jest?

Google Doodle to okolicznościowa grafika, która okresowo pojawia się w miejsce loga wyszukiwarki. Google Doodle nawiązuje do ważnych osobistości, świąt, rocznic czy wydarzeń. Początkowo Doodle były prostymi modyfikacjami loga, które polegały na dodaniu do logotypu różnych elementów graficznych, z czasem jednak wzory modyfikowano coraz bardziej, aż wreszcie logo wyszukiwarki Google stało się niemal niewidoczne. W dzisiejszej grafice możemy jednak bez trudu rozpoznać logotyp Google.

Otworzyli kolejny nowy peron na Warszawie Zachodniej. Imponujący efekt prac
Sonda
Jesteś zwolennikiem szczepień przeciw Covid-19?