Google Doodle. Początek Igrzysk Olimpijskich! Zawody na Wyspie Czempionów

2021-07-23 9:19
Google Doodle. Początek Igrzysk Olimpijskich! Zawody na Wyspie Czempionów
Autor: Google Google Doodle. Początek Igrzysk Olimpijskich! Zawody na Wyspie Czempionów

Google Doodle przygotowało dzisiaj specjalną grafikę, odnoszącą się do wyjątkowego dnia: już dziś w Tokio odbędzie się uroczysta inauguracja Igrzysk Olimpijskich. Z tej okazji najpopularniejsza przeglądarka na świecie zaprezentowała grę zręcznościową, nawiązującą do popularnych w latach 80. i 90. 16-bitowych zręcznościówek (w które graliśmy np. na legendarnej konsoli Pegasus, a także bardziej oficjalnych platformach jak Super Nintendo i Sega Mega Drive). Przygotowana przez Google zręcznościówka to właśnie ukłon w stronę japońskiej kultury. Kraj, który gości w tym roku najlepszych sportowców, był prawdziwym pionierem tego typu rozrywki, by wymienić choćby Nintendo - słynnego producenta gier wideo. W oczekiwaniu aż olimpijski znicz zapłonie dzisiaj w Tokio, możemy sprawdzić swoje umiejętności zręcznościowe i przypomnieć sobie, jak wyglądały gry wideo około 30 lat temu.

23 lipca zamiast loga przeglądarki Google widzimy nawiązującą do gier z lat 80. i 90. grafikę. Po kliknięciu, otwiera się 16-bitowa gra zręcznościowa przygotowana przez twórców z japońskiego Studio 4°C. To ukłon firmy Google w stronę Japonii - gospodarza właśnie zaczynających się Igrzysk Olimpijskich. Inaczej niż popularne przed laty gry na Pegasusa czy Super Nintendo Zawody na Wyspie Czempionów, bo tak nazywa się zręcznościówka, przygotowana została również w polskiej wersji językowej.

Nawiązująca do Igrzysk gra jest, co oczywiste, o tematyce sportowej. Grając, wcielamy się w kota Ninja Cat, którego zadaniem jest sprawdzenie się w szeregu dyscyplin sportowych, obejmujących m.in.: tenis stołowy, jazdę na deskorolce, taniec, łucznictwo, i grę zespołową przypominającą piłkę ręczną.

CZYTAJ TEŻ: Opłaciła wczasy nad morzem! Okazało się, że kurort nie istnieje!

Aby zagrać w grę, należy skorzystać z przeglądarki, klikając w grafikę. Sterujemy strzałkami i spacją, na urządzeniach mobilnych kontrolujemy postać ekranem dotykowym.

Google Doodle. Co to jest?

Google Doodle to okolicznościowa grafika, która okresowo pojawia się w miejsce loga wyszukiwarki. Google Doodle nawiązuje do ważnych osobistości, świąt, rocznic czy wydarzeń. Początkowo Doodle były prostymi modyfikacjami loga, które polegały na dodaniu do logotypu różnych elementów graficznych, z czasem jednak wzory modyfikowano coraz bardziej, aż wreszcie logo wyszukiwarki Google stało się niemal niewidoczne. W dzisiejszej grafice możemy jednak bez trudu rozpoznać logotyp Google.

Ruszył proces Mateusza M. z Kosiny, który zaatakował małżeństwo