Duże wyróżnienie dla Polski ze strony amerykańskiego giganta. Google Doodle świętuje Dzień Nauczyciela 2022

i

Autor: 14995841/cc0/Pixabay.com Google Doodle z piątku, 14 października, przypomina o Dniu Nauczyciela 2022

Życzenia na Dzień Nauczyciela

Google Doodle świętuje Dzień Nauczyciela 2022. Przybory szkolne składają życzenia nauczycielowi, złóż i Ty! Zobacz najlepsze życzenia na Dzień Nauczyciela

2022-10-14 9:23

Google Doodle z piątku, 14 października, przypomina o Dniu Nauczyciela 2022. Święto jest obchodzone oczywiście na całym świecie, ale w Polsce jeszcze szczególnie popularne. Tego dnia uczniowie składają życzenia na Dzień Nauczyciela wszystkim belfrom. Przypominamy, że Dzień Edukacji Narodowej w Polsce został ustanowiony 27 kwietnia 1972 r. 14 października został wybrany nieprzypadkowo, bo nawiązuje do rocznicy powstania Komisji Edukacji Narodowej.

Dzień Nauczyciela 2022: życzenia od Google Doodle

Dzień Nauczyciela 2022, obchodzony w Polsce 14 października, trafił do Google Doodle. Amerykański gigant postanowił upamiętnić święto zmienionym logo i okolicznościową grafiką, której bohaterami są ożywione przybory szkolne. Dzień Edukacji Narodowej, bo tak brzmi jego właściwa nazwa, został ustanowiony w Polsce 27 kwietnia 1972 r., na mocy ustawy "Karty praw i obowiązków nauczyciela". 14 października ma upamiętniać rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona przez Sejm Rozbiorowy w 1773 r. Do 1982 r. święto było obchodzone jako Dzień Nauczyciela, ale wtedy przemianowano je na Dzień Edukacji Narodowej, choć dziś obie nazwy używane są naprzemiennie. Dzień Nauczyciela 2022 to tradycyjnie okazja do wręczania nagród najlepszym nauczycielom, ale też, co godne podkreślenia, pracownikom niepedagogicznym. Światowy Dzień Nauczyciela, ustanowiony przez UNESCO, obchodzony jest 5 października.

Życzenia na Dzień Nauczyciela 2022

Na Google Doodle z okazji Dnia Nauczyciela przybory szkolne wręczają kwiaty swojemu belfrowi. Podobnie robią uczniowie w polskich szkołach, którzy składają życzenia z okazji Dnia Nauczyciela 2022. Jeśli nie wiecie, jakie życzenia dla nauczyciela będą najlepsze, zobaczcie nasze propozycje poniżej:

Życzymy Pani tak jak nikt nie życzySpełnienia wszystkich marzeń,Zdrowia, szczęścia i słodyczy.I życzymy tak jak życzy dobra wróżkaBy spełniły się życzeniaZ samego końca Pani serduszka.

***

Dziękuję za trud podejmowanejna co dzień pięknej pracy w roli Nauczyciela.Życzę, aby aktywna i twórcza postawaznajdowała uznanie w oczach uczniówi ich rodziców oraz była źródłemosobistej satysfakcji.

***

Z okazji Dnia Nauczycielażyczymy takich myśli i marzeńktóre dają się urzeczywistnić,pięknych i szlachetnych pomysłów,które podszeptuje serce,cierpliwości i wytrwałości,aby służba dzieciomtym starszym i tym młodszymzrodziła wiele szlachetnych owoców.

***

Z okazji Dnia Nauczyciela, życzę całemuGronu Pedagogicznemu dużo zdrowia,energii i wytrwałości, byście mogli w pełnirealizować swoje plany życiowe i zawodowe.

Przykładowe życzenia na Dzień Nauczyciela 2022 pochodzą ze strony wierszykolandia.pl.

Sonda
Czy nauczyciel to poważany zawód?
Rydzyk oficjalnie otwiera ciepłownię geotermalną. Zjazd VIP-ów