Jechał 200 km/h! Pod wpływem trzech różnych narkotyków i bez prawa jazdy!

i

Autor: Świętokrzyska Policja Jechał 200 km/h! Pod wpływem trzech różnych narkotyków i bez prawa jazdy!

Jechał 200 km/h! Pod wpływem trzech różnych narkotyków i bez prawa jazdy!

2021-12-07 18:15

W niedzielny wieczór policjanci ze skarżyskiej drogówki zatrzymali w Suchedniowie do kontroli drogowej pojazd marki Audi, którego kierowca gnał z prędkością ponad 200 kilometrów na godzinę po drodze S7 w Suchedniowie. Mężczyzna nie miał prawa jazdy, a dodatkowo narkotest wskazał, że kierowca samochodu był pod wpływem trzech różnych narkotyków: marihuany, amfetaminy i kokainy. Kilkadziesiąt nielegalnych tabletek walało się po aucie, kierowca miał przy sobie sześć gramów marihuany. Dodatkowo okazało się, że w aucie podróżował pasażer poszukiwany do odbycia kary więzienia za niezapłacone mandaty, a kolejna osoba - 27-letnia kobieta - miała przy sobie jedną tabletkę ekstazy. - Cała piątka trafiła za kratki. Za posiadanie narkotyków można trafić do więzienia na 3 lata - podkreśla Jarosław Gwóźdź, oficer prasowy skarżyskiej policji.

41-letni mieszkaniec powiatu radomskiego gnał przez Suchedniów z prędkością dokładnie 204 kilometrów na godzinę. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z drogówki, podczas interwencji okazało się, że nadmierna prędkość to dopiero początek kłopotów 41-latka. Narkotest wskazał, że kierowca auta znajduje się pod wpływem marihuany, amfetaminy i kokainy. Dodatkowo mężczyzna ma obowiązujący do 2023 roku sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. 41-latek miał przy sobie kilka gramów marihuany, niewielkie ilości różnych substancji znajdowały się też w aucie. Oprócz kierowcy w samochodzie znajdowały się też inne osoby: w wieku od 22 do 31 lat. 

- Policjanci ujawnili przy mężczyźnie blisko 6 gramów suszu wstępnie zakwalifikowanego jako marihuana. W pojeździe funkcjonariusze znaleźli jeszcze gram suszu oraz 37 tabletek extasy. Ponadto 27-letnia pasażerka posiadała 1 tabletkę extasy, a obok pojazdu znajdował się woreczek z zawartością białego proszku o wadze 1 grama, wstępnie zidentyfikowany jako amfetamina - wylicza Jarosław Gwóźdź, oficer prasowy policji w Skarżysku-Kamiennej

Dodatkowo okazało się też, że jeden z pasażerów, 22-latek, "zapomniał" stawić się do aresztu, gdzie ma odbyć karę za niezapłacone mandaty. Do odsiadki ma dokładnie 81 dni. Pozostali również nie unikną konsekwencji.

- Cała piątka trafiła za kratki. Za posiadanie narkotyków można trafić do więzienia na 3 lata - przypomina rzecznik policji ze Skarżyska.

Poradnik Zdrowie: Boże Narodzenie w czasach COVID-19