Kampania 2020: Zziębnięty Szymon Hołownia na... BAZARACH w Kielcach! Co kupił?

2020-02-21 10:54 ToM
Szymon Hołownia w Kielcach
Autor: Hołownia2020.pl Szymon Hołownia na... bazarach w Kielcach! Sprawdzał jakość jabłek?

Szymon Hołownia odwiedził Kielce w ramach kampanii przed nadchodzącymi wyborami prezydenckimi. Bezpartyjny kandydat pojawił się m.in. na kieleckich bazarach, gdzie zbierał podpisy i zaopatrzył się w... zapas jabłek! Wcześniej kandydat na prezydenta Polski otworzył swoje biuro w Kielcach.

Biuro wyborcze Szymona Hołowni powstało przy ul. Zagórskiej 10 w Kielcach. Po uroczystym otwarciu kandydat wraz z wolontariuszami ruszył na kieleckie targowisko, by zebrać podpisy mieszkańców Kielc. W trakcie przechadzki po bazarach Hołownię zaskoczyła pogoda - wyraźnie zziębnięty kandydat chronił się przed opadami śniegu pod parasolką.

Kandydat otoczony był przez tłum sympatyków, maszerował od stoiska do stoiska wręczając handlarzom kartę z miejscem na podpis popierający jego kandydaturę. W pewnym momencie postanowił zrewanżować się niewielkimi zakupami - zaopatrzył się świeże jabłka.

Szymon Hołownia, rocznik 1976, to pochodzący z Białegostoku dziennikarz, pisarz, publicysta i działacz społeczny. Najbardziej znany jest z wieloletniej pracy w TVN, chociaż niewiele brakło, a zostałby... osobą duchowną. Dwukrotnie przebywał w nowicjacie.