Kielce: Izolatka gorsza niż dla zwierząt! Tak UPOKORZYLI pacjentów w szpitalu!

2020-09-25 12:38 ToM
Kielce: Izolatka gorsza niż dla zwierząt! Tak UPOKORZYLI pacjentów w szpitalu!
Autor: Pixabay Kielce: Izolatka gorsza niż dla zwierząt! Tak UPOKORZYLI pacjentów w szpitalu!

Reporterzy programu Uwaga! TVN udokumentowali skandaliczne warunki, jakie panują w izolatce w szpitalu św. Aleksandra w Kielcach. Pacjenci byli zmuszeni załatwiać potrzeby fizjologiczne do prowizorycznych, tekturowych nocników i kaczek. W łazienkach nie było mydeł, a warunki na salach sprawiły, że o intymności nie było mowy.

Fatalne warunki w izolatce w szpitalu św. Aleksandra upublicznił jeden z pacjentów. Przebywające w izolatce osoby nie miały do dyspozycji mydła, o jakiejkolwiek intymności na sali nie było mowy. Problematyczne są również kaczki i nocniki do wypróżniania się, które wykonano z... tektury. To sprawiło, że załatwienie potrzeb fizjologicznych nie mogło odbyć się w higienicznych warunkach.

- Pojemniki są jednorazowe. Podjęliśmy już interwencję. Jesteśmy w trakcie reorganizacji całego szpitala, żebyśmy mogli przeznaczyć cały blok dla pacjentów z podejrzeniem COVID-19. Dzięki temu będą mogli opuścić izolatkę i skorzystać normalnie z łazienek – zapewnia w rozmowie ze stacją TVN Agnieszka Maciejczyk-Nawrot, dyrektor grupy medycznej ArtMedic.

Dyrekcja szpitala zapewnia, że obecnie pacjenci mogą już korzystać z toalet. Osoby, które otrzymają pozytywny wynik testu na koronawirusa, będą przetransportowane do szpitala zakaźnego.

#ZTwoichPodatków. "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 118

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.