Ostry dyżur w szpitalu na kieleckim Czarnowie! Lekarze zakażeni koronawirusem!

2020-09-25 11:59 ToM
Ostry dyżur w szpitalu na kieleckim Czarnowie! Lekarze zakażeni koronawirusem!
Autor: Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach Ostry dyżur w szpitalu na kieleckim Czarnowie! Lekarze zakażeni koronawirusem!

Kryzysowa sytuacja w szpitalu na Czarnowie. Szpital przyjmuje pacjentów tylko w ciężkich stanach, trwają ostre dyżury. Tę sytuację spowodowały pozytywne wyniki testu na koronawirusa, które zobaczyło czworo anestezjologów. Trwa dochodzenie epidemiologiczne.

Jak informują władze szpitala, sytuacja jest dynamiczna. Być może pojawi się konieczność zawieszenia działalności części klinik i oddziałów. Po tym, gdy potwierdzono zakażenie u czterech lekarzy, masowo przebadano personel i chorych.

- Przypominamy, że w Kielcach funkcjonują inne szpitale: MSWiA, przy ulicy Ogrodowej, w strukturach którego znajduje się m.in.: intensywna terapia i chirurgia. Jest Szpital Kielecki, Świętokrzyskie Centrum Matki i Noworodka i wielospecjalistyczny szpital w Czerwonej-Górze - zaznacza Anna Mazur-Kałuża, rzecznik szpitala na Czarnowie.

Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach będzie przyjmował jedynie pacjentów w stanie zagrożenia życia. Niewykluczone, że kwarantanną objętych będzie nawet kilkadziesiąt osób, istnieje ryzyko paraliżu pracy placówki.

Tak zmieniał się Jarosław Kaczyński

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.