Kielce: NIE BĘDZIE Sylwestra pod Gwiazdami ani Jarmarku Bożonarodzeniowego!

2020-12-02 20:26
Kielce: NIE BĘDZIE Sylwestra pod Gwiazdami ani Jarmarku Bożonarodzeniowego!
Autor: Hans/Pixabay Kielce: NIE BĘDZIE Sylwestra pod Gwiazdami ani Jarmarku Bożonarodzeniowego!

Wszystko już się wyjaśniło. Pandemia koronawirusa sprawi, że kielczanie w tym roku mogą zapomnieć o Sylwestrze pod Gwiazdami, huczna impreza została odwołana. Sylwester pod Gwiazdami rokrocznie przyciągał tłumy kielczan na Rynek, gdzie mieszkańcy miasta i goście wspólnie bawili się do białego rana. Z tego samego powodu zadecydowano też o odwołaniu Jarmarku Bożonarodzeniowego. Hitem ubiegłorocznej edycji był diabelski młyn, z którego można było podziwiać panoramę miasta.

Sytuacja epidemiologiczna i ryzyko dalszego rozprzestrzeniania się koronawirusa wymogły na władzach miasta radykalną, ale spodziewaną decyzję. Zarówno Jarmark Bożonarodzeniowy, jak i Sylwester pod Gwiazadmi w tym roku nie odbędą się. Imprezy cieszyły się dużą popularnością wśród mieszkańców Kielc oraz gości. W roku 2020 kielczanie muszą jednak obejść się smakiem i zostać w domach.

- To była trudna decyzja, ale w naszej ocenie konieczna. Odczuwamy duży żal, ponieważ jego poprzednia edycja cieszyła się dużym powodzeniem. Od mieszkańców, ale też gości z innych miast, którzy w okolicy świąt przyjechali do Kielc, usłyszeliśmy wiele ciepłych słów - informuje w rozmowie z Eską Kielce Tomasz Porębski, rzecznik prezydenta Kielc.

Koronawirus sprawił, że wiele czynności zaczęto wykonywać zdalnie. W trosce o przedsiębiorców władze Kielc postanowiły zastosować podobne rozwiązanie - w tym roku, w dniach od 6 do 24 grudnia, odbędzie się... wirtualny Jarmark Bożonarodzeniowy!

- W tych trudnych czasach szczególnie ważne jest wspieranie lokalnych przedsiębiorców, dlatego serdecznie zapraszam do bezpłatnego udziału w Kieleckim Wirtualnym Jarmarku Bożonarodzeniowym restauratorów, rękodzielników oraz innych przedsiębiorców chcących przedstawić kielczanom swoją ofertę. Zachęcamy Państwa do przygotowania wyjątkowej, świątecznej oferty swoich produktów – podkreśla Bogdan Wenta, prezydent Kielc.   

Pod adresem https://jarmark.kielce.eu/ przygotowano specjalną, utrzymaną w świątecznym klimacie witrynę, na której chętni będą mogli zapoznać się z ofertą wystawcy i zrobić świąteczne zapasy. Uwaga! Przedsiębiorcy chcący zaprezentować swoją ofertę, mają czas na zarejestrowanie się tylko do 3 grudnia! Aby zgłosić swój udział należy wypełnić ten FORMULARZ.

Naśnieżanie stoku na kieleckim Telegrafie