Kielecka policja zatrzymała podejrzanych

i

Autor: Świętokrzyska Policja/KMP w Kielcach

Kielce: Podobizna posła na drzewie. Sprawcy usłyszeli zarzuty

2019-10-03 15:24

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach zatrzymali we wtorek dwóch mężczyzn, którzy mogą mieć coś wspólnego z powieszeniem podobizny posła Artura Gierady - kandydata w tegorocznych wyborach - na drzewie. Zatrzymani to 25 i 31-letni mieszkańcy Kielc. Policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań, a dwaj kielczanie usłyszeli już zarzuty.

Do zdarzenia, którym zajmowali się policjanci Komisariatu Policji IV w Kielcach oraz kieleckiej komendy miejskiej doszło w sobotę. Zatrzymanie było możliwe dzięki ciężkiej pracy funkcjonariuszy, którzy analizowali zapisy miejskiego monitoringu.

Kielecka policja zatrzymała podejrzanych

i

Autor: Świętokrzyska Policja/KMP w Kielcach

Pod osłoną nocy

W trakcie policyjnych czynności okazało się, że materiał wyborczy został ukradziony w nocy z piątku na sobotę. Sprawne działania funkcjonariuszy umożliwiły wytypowanie podejrzanych. Kieleccy policjanci ustalili, że podobiznę posła najprawdopodobniej ukradła z ul. Żródłowej grupa mieszkańców miasta.

Uszkodzona podobizna zawisła na drzewie. Według Artura Gierady do zdarzenia doszło w wyniku "szerzenia nienawiści" w trakcie tegorocznej kampanii wyborczej.

Dzięki analizie monitoringu miejskiego policjantom z komisariatu przy ul. Śniadeckich udało się wytypować dwóch mężczyzn, których wizerunek odpowiadał zapisowi.

Śledczy uważają, że związek z opisywanym zdarzeniem mogą mieć jeszcze inne osoby. Ich tożsamość jest właśnie ustalana. 

Chuligański wybryk

Artur Gierada złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa do Prokuratury Rejonowej Kielce-Wschód w poniedziałek. Chodziło nie tylko o niszczenie materiałów wyborczych, ale także kierowanie gróźb karalnych w stronę parlamentarzysty.

Dwaj zatrzymani kielczanie w czwartek usłyszeli zarzuty gróźb pozbawienia życia wobec pokrzywdzonego. Czyn został potraktowany jako występek chuligański, co wiąże się z surowszą karą.

- Jeden z mężczyzn częściowo przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia, drugi nie przyznał się i odmówił składania wyjaśnień. Mężczyźni zostali objęci dozorem policyjnym. Maja też zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego - powiedział reporterowi Radia Eska Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach.

Kielecka Prokuratura nadal prowadzi śledztwo dotyczące niszczenia wizerunku tego kandydata w innych częściach miasta.

Nasi Partnerzy polecają