Kielce: Przyszedł na plebanię i OKRADŁ księdza. Ta FORTUNA robi wrażenie!

2020-10-15 10:33 ToM
Kielce: Przyszedł na plebanię i OKRADŁ księdza. Ta FORTUNA robi wrażenie!
Autor: Pixabay/Świętokrzyska Policja Kielce: Przyszedł na plebanię i OKRADŁ księdza. Ta FORTUNA robi wrażenie!

Wyjątkowo bezczelny akt kradzieży! 49-letni kielczanin zakradł się na jedną z plebani na terenie miasta i zwyczajnie obrabował siedzibę księdza. Łupem rabusia padła niebagatelna kwota, bo aż 40 tysięcy zł. Do zdarzenia doszło na początku sierpnia, złodziej wpadł w środowy poranek.

Sprawę kradzieży sporej ilości gotówki z jednej z kieleckich plebanii policjanci rozwiązywali od 2 sierpnia. Tego dnia na komendę przyszedł miejscowy proboszcz, który zeznał, że z parafialnej kasy zniknęło aż 40 tys. zł.

- Pokrzywdzony poinformował, że spłoszył nieznanego człowieka, którego zauważył wewnątrz plebanii - informuje asp. Karol Macek z kieleckiej policji.

Spłoszony mężczyzna zabrał ze sobą 40 tys. zł, o czym ksiądz przekonał się po fakcie. W akcję zaangażowali się Kryminalni z Wydziału d/w z Przestępczością Przeciwko Mienia, którzy przeprowadzili szereg czynności, a zebrane materiały poddali szczegółowej analizie. Żmudna praca opłaciła się - po ponad dwóch miesiącach udało się namierzyć złodzieja, funkcjonariusze ustalili, że to 49-latek, mieszkaniec położonego kilka kilometrów dalej osiedla.

Mężczyzna już usłyszał zarzut kradzieży pieniędzy. Przyznał się. Grozi mu nawet 5 lat za kratami!

Dagmara Czechura przeżyła w USA prawdziwy koszmar! [WIDEO]

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.