Kielce. Sprawca wypadku na Warszawskiej zatrzymany. Miał prawie kilogram narkotyków!

i

Autor: Świętokrzyska Policja Kielce. Sprawca wypadku na Warszawskiej zatrzymany. Miał prawie kilogram narkotyków!

Kielce. Sprawca wypadku na Warszawskiej zatrzymany. Miał prawie kilogram narkotyków!

2022-02-10 9:35

Kieleccy policjanci nie próżnowali. W nocy z z poniedziałku na wtorek funkcjonariusze zatrzymali kierowcę Jaguara, który w minioną niedzielę doprowadził do wypadku na ulicy Warszawskiej w Kielcach. Po wszystkim sprawca uciekł, zupełnie nie interesując się losem poszkodowanych - w wypadku ucierpiała kobieta i dziecko. W trakcie zatrzymania okazało się, że spowodowanie kolizji i ucieczka z miejsca zdarzenia to nie jedyne problemy 30-latka. Mężczyzna odpowie również za posiadanie znacznych ilości narkotyków, w momencie zatrzymania policjanci znaleźli u niego aż 900 gramów amfetaminy. Piratowi drogowemu grozi 10-letnia odsiadka w więzieniu, póki co do życia za kratami przygotowuje się w areszcie.

Przypomnijmy: do niebezpiecznego wypadku doszło w niedzielę, 6 lutego, około godziny 20:00 na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Turystycznej w Kielcach. Zderzyły się dwa samochody osobowe, jaguar i opel. Dwie osoby podróżujące w oplu zostały ranne, w tym dziecko. Poszkodowani zostali przewiezieni do szpitala. Jeszcze przed przyjazdem służb ratunkowych osoba kierująca jaguarem uciekła z miejsca wypadku. Policjanci niezwłocznie rozpoczęli poszukiwania sprawcy wypadku, z nieoficjalnych informacji wynikało, że w pojeździe podróżowało kilka osób.

Funkcjonariusze ustalili, że sprawcą wypadku był 30-letni mężczyzna. W nocy z poniedziałku na wtorek stróże prawa zatrzymali kierowcę jaguara. Mężczyzna znajdował się w centrum Kielc w osobowym Audi. Dodatkowo w aucie znajdował się pakunek, który wpędzi 30-latka w jeszcze poważniejsze problemy z prawem: policjanci ujawnili przy nim aż 900 gramów białego proszku, który okazał się amfetaminą. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania wypadku, a także posiadania znacznej ilości narkotyków. Sąd zadecydował o trzymiesięcznym areszcie dla 30-latka, a grozi mu znacznie dłuższa, bo aż 10-letnia odsiadka za kratami.

Sonda
Byłeś uczestnikiem wypadku drogowego?
Ruszył proces policjanta Waldemara S. , który jest oskarżony o utrwalania telefonem kobiecych części intymnych w sklepie