Kieleccy licealiści masowo wypisują się z religii! W Żeromskim więcej niż połowa!

2021-10-20 10:31
Kieleccy licealiści masowo wypisują się z religii! W Żeromskim więcej niż połowa!
Autor: Pixabay Kieleccy licealiści masowo wypisują się z religii! W Żeromskim więcej niż połowa!

Do 21 szkół średnich w Kielcach uczęszcza dokładnie 12 911 uczniów, a na lekcje religii nie chodzi aż 3 686 osób - to niemal 30 procent. Najwięcej uczniów zrezygnowało z religii w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego. W "Żeromie" z lekcji katechezy wypisało się 499 spośród 800 uczniów. To dane opracowane przez Wydział Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta w Kielcach. Wielu uczniów zrezygnowało z lekcji religii również w innych liceach na terenie Kielc.

Najwięcej uczniów nie uczęszcza na lekcje katechezy w I LO im. Stefana Żeromskiego. Spośród 800 uczniów z religii wypisało się aż 499 osób. Z tego powodu zajęcia odbywają się w szkole albo na początku dnia, albo na końcu. W innych kieleckich liceach trend rezygnacji się utrzymuje. W II LO im. Jana Śniadeckiego na katechezę nie chodzi 378 osób spośród 923, w III LO im. Cypriana Kamila Norwida 290 z 761, w IV LO 147 z 733, w V LO im. ks. Piotra Ściegiennego 369 spośród 821, a w VI LO im. Juliusza Słowackiego 278 spośród 987. Z drugiej strony: w kilku szkołach niemal ze świecą można szukać osób, które zrezygnowały z lekcji religii. W Zespole Szkół Specjalnych nr 1 uczy się 153 uczniów, a na katechezę nie chodzi tylko dwóch, w Zespole Szkół Informatycznych spośród 1144 wszystkich uczniów z religii zrezygnowało raptem 180, a w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika, gdzie uczęszcza 688 z religii wypisało się zaledwie 83.

Dlaczego licealiści z Kielc rezygnują z lekcji religii? Wielu przyznaje, że nie jest to najważniejszy przedmiot szkolny, dodają ponadto, że czas, który spędziliby na katechezie, mogą przeznaczyć na naukę innych przedmiotów czy przygotowanie się do sprawdzianów i matur.

Łoś wybiegł przed samochód zasłużonej pani sołtys... Grób kobiety w trzecią rocznicę tragicznego wypadku pod Boćkami