Koronawirus w Polsce, 29 kwietnia. Ile jest dziś zakażeń w woj. świętokrzyskim? [29.04.2021]

2021-04-29 10:27 tom
Koronawirus w regionie. Maleje liczba zakażeń w Polsce. Na Podkarpaciu 217 nowych przypadków
Autor: Pixabay Koronawirus w regionie. Maleje liczba zakażeń w Polsce. Na Podkarpaciu 217 nowych przypadków

Koronawirus w Polsce. Ile dziś (29.04) nowych przypadków zakażenia? Codziennie Ministerstwo Zdrowia informuje o zdiagnozowanych przypadkach zakażenia COVID-19 oraz o pacjentach, którzy zmarli. Resort Zdrowia każdego dnia, dokładnie o godzinie 10:30, publikuje aktualne informacje na temat pandemii koronawirusa w Polsce. Czy w czwartek, 29 kwietnia, liczba przypadków spadła? Rząd niebawem będzie luzował obostrzenia, ale by powrót do dawnej normalności był możliwy, liczba przypadków musi systematycznie spadać. Zobacz, ile zakażeń koronawirusem potwierdzono w Świętokrzyskiem i całej Polsce w czwartek.

Przypomnijmy - wczoraj, po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Adam Niedzielski, ogłosili plan luzowania obostrzeń i znoszenia ograniczeń i restrykcji wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa. Od soboty, 1 maja, ponownie można będzie uprawiać sport w grupach na świeżym powietrzu, obowiązywał będzie limit do 50 osób. Niewiele później, 4 maja, uczniowie klas I-III wracają do nauki stacjonarnej. Po majówce zostaną też ponownie otwarte galerie i centra handlowe w Kielcach.

Mieszkańcy miasta będą też mogli udać się na zakupy do sklepów budowlanych i meblowych. Branża hotelarska w Świętokrzyskiem wraca od 8 maja. Hotele i pensjonaty będą działać w reżimie sanitarnym. Wraca też branża gastronomiczna! Od 15 maja otwarte będą ogródki restauracyjne oraz ogródki piwne przy pubach na świeżym powietrzu. W podobnym trybie będą mogły pracować kawiarnie.

W połowie maja będzie też można organizować przyjęcia - wesele i komunie - w limicie do 25 osób. Również na świeżym powietrzu. Aby ten plan wszedł w życie, konieczny jest systematyczny spadek zakażeń koronawirusem w całej Polsce

Koronawirus w Polsce. Ile dziś (29.04) nowych przypadków zakażenia?

- Mamy 8 427 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (1328), mazowieckiego (1025), dolnośląskiego (934), wielkopolskiego (846), małopolskiego (620), łódzkiego (561), pomorskiego (427), kujawsko-pomorskiego (425), lubelskiego (411), zachodniopomorskiego (405), opolskiego (320), warmińsko-mazurskiego (272), świętokrzyskiego (234), podkarpackiego (215), lubuskiego (171), podlaskiego (164). 69 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną - informuje resort zdrowia. Dodatkowo ministerstwo podało, że z powodu COVID-19 zmarło 139 osób, a z powodu współistnienia zakażenia z innymi schorzeniami zmarły 402 osoby.

ZOBACZ TEŻ: Wybuch pocisku w zakładzie Mesko w Skarżysku! Kobieta z obrażeniami twarzy! W akcji śmigłowiec LPR!

Sedno Sprawy - Małgorzata Kidawa-Błońska