Koronawirus w Polsce

i

Autor: archiwum portalu

Koronawirus w woj. świętokrzyskim. Ósmy przypadek zakażenia. Kim jest pacjent?

2020-03-23 9:31

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek rano o kolejnych 15 przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Wśród nich jest jedna osoba z woj. świętokrzyskiego. To ósmy przypadek zakażenia w naszym województwie.

Ministerstwo Zdrowia w poniedziałek 23 marca rano opublikowało informację o 15 kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Wśród nich jest jeden pacjent z woj. świętokrzyskiego. Jak podaje Echo Dnia chodzi o kobietę powyżej 50. roku życia, która przebywa obecnie w szpitalu w Busku-Zdroju.

- Jedna z pacjentek przyjętych na oddział zakaźny w Busku jest zarażona koronawirusem. To kobieta po 50. roku życia. Pobraliśmy materiał do badań laboratoryjnych. Właśnie otrzymaliśmy wynik. Niestety jest on pozytywny - powiedział dla Echa Dnia Grzegorz Lasak, dyrektor szpitala powiatowego w Busku-Zdroju.

Czy koronawirus zmutował i jest coraz groźniejszy? >>> PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Kobieta jest mieszkanką powiatu pińczowskiego. Obecnie przebywa na oddziale zakaźnym szpitala w Busku. Jej stan jest dobry. To ósmy przypadek zakażenia koronawirusem w woj. świętokrzyskim. Poniżej można zobaczyć mapę, na której znajdują się poszczególne przypadki zakażenia koronawirusem.

Posłuchaj, ile czasu koronawirus żyje poza organizmem. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami
Czy myjesz ręce dokładnie? Ten film Cię uświadomi