Koszmarny wypadek w Zaleziance! Dwie kobiety w szpitalu. Sprawcą pijany 20-latek!

2020-09-15 19:22 ToM
Koszmarny wypadek w Zaleziance! Dwie kobieta w szpitalu. Sprawcą pijany 20-latek!
Autor: PSP Skażysko Koszmarny wypadek w Zaleziance! Dwie kobieta w szpitalu. Sprawcą pijany 20-latek!

Do dramatycznego wypadku doszło we wtorek na wiejskiej drodze między miejscowościami Zalezianka i Występa w gminie Łączna w powiecie skarżyskim. Zderzyły się dwa samochody, audi TT i toyota RAV 4. W wyniku zdarzenia do szpitala trafiły dwie kobiety. Sprawcą był nietrzeźwy 20-latek, młodzieniec "wydmuchał" 1,4 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło we wtorek, w godzinach popołudniowych. Jak ustaliła policja, 20-latek z powiatu kieleckiego wjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z toyotą kierowaną przez 55-letnią kobietę. Poszkodowana 55-latka trafiła do szpitala ze złamaną nogą, ucierpiała też młoda pasażerka audi. Wypadek może oznaczać poważne problemy dla 20-letniego pijanego kierowcy.

- Młodzieniec w chwili zdarzenia był pijany, "wydmuchał" 1,4 promila alkoholu - informuje Jarosław Gwóźdź ze skarżyskiej policji.

- Działania ratowników w pierwszej fazie akcji polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym kobietom do czasu przybycia na miejsce zespołu ratownictwa medycznego. Obie kobiety po przebadaniu przez ZRM zostały zabrane do szpitala na dalsze badania. Równocześnie z tymi działaniami odłączono akumulatory w pojazdach oraz usunięto plamę płynów eksploatacyjnych przy użyciu sorbentu. W działaniach ratowniczych udział brały 4 zastępy straży pożarnej 13 ratowników, patrol policji, ZRM - informuje skarżyska straż pożarna.

Marcin Najman zaskakuje swoją... wrażliwością. Nie uwierzysz, co zrobił I #HOT

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.