Policjant jak spiderman! Wszedł przez balkon pod osłoną nocy!

2020-09-15 18:37 ToM
Policjant jak spiderman! Wszedł przez balkon pod osłoną nocy!
Autor: Świętokrzyska Policja Policjant jak spiderman! Wszedł przez balkon pod osłoną nocy!

Aspirant sztabowy Łukasz Kula z Ostrowca wykazał się nie lada bohaterstwem. Funkcjonariusz odpoczywał po służbie w swoim mieszkaniu, ale zaniepokoił go dym, który pojawił się w jego domu. Postanowił natychmiast odnaleźć źródło jego pochodzenia. Kiedy wyszedł na klatkę schodową zauważył, że dymi się z okna jego 83-letniej sąsiadki. Aby dostać się do mieszkania seniorki funkcjonariusz musiał wejść przez balkon.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, około godziny 22:30, w jednym z ostrowieckich bloków. Aspirant sztabowy Łukasz Kula, na co dzień pracujący w Wydziale do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich odpoczywał po służbie, ale nagle zaniepokoił go zapach dymu. Policjant wyszedł na klatkę schodową, aby ustalić źródło zadymienia, szybko okazało się, że dym ulatuje z mieszkania 83-letniej sąsiadki z pierwszego piętra.

- Pomimo pukania i nawoływania nikt nie otworzył. Domyślając się, że w mieszkaniu może znajdować się 83-latka i w tej sytuacji jej życie może być zagrożone, stróż prawa postanowił podjąć szybkie działania. Zapukał do sąsiada z naprzeciwka i przez jego balkon przedostał się na stronę sąsiadki. Następnie otworzył okno i dostał się do środka zadymionego lokalu. Jak się okazało, dym wydobywał się z garnka palącego się na kuchence. Śpiąca 83-latka natychmiast została obudzona przez interweniującego policjanta - informuje asp. Ewelina Wrzesień z ostrowieckiej policji.

Na miejsce wezwano straż pożarną i pogotowie. Starsza pani trafiła do szpitala.

Odpowiedzą za kradzieże samochodów

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.