Ku*** wstyd. Wulgarny napis na kościele w Kielcach! Pewnie napisałby więcej, ale spłoszył go ks. Łukasz

i

Autor: ks. Karol Starczewski/archiwum parafii/Facebook "Ku*** wstyd". Wulgarny napis na kościele w Kielcach! "Pewnie napisałby więcej, ale spłoszył go ks. Łukasz"

"Ku*** wstyd". Wulgarny napis na kościele w Kielcach! "Pewnie napisałby więcej, ale spłoszył go ks. Łukasz"

2021-07-04 19:34

W piątkowy wieczór nieznany sprawca dokonał ataku na kościół! A konkretnie okalający budynek świątyni pw. Chrystusa Króla mur, gdzie został umieszczony niezwykle wulgarny, choć nie do końca poprawny gramatycznie napis: "NIE KUR** WSYTD". Sprawca nie dokończył swojego dzieła, uciekł złapany na gorącym uczynku. - Pewnie napisałby więcej, ale spłoszył go ks. Łukasz. Osoba w dresie, na rowerze, mężczyzna. Smutne to i przykre - podkreśla ks. Karol Starczewski.

Do dewastacji muru okalającego kościół parafii pod wezwaniem Chrystusa Króla przy ulicy Sobieskiego w Kielcach doszło pod osłoną nocy w piątek. Dochodziła północ, gdy nagle na teren świątyni podjechał pewien rowerzysta. Mężczyzna wyjął farbę w sprayu i napisał wulgarny napis: "NIE KUR** WSYTD".

CZYTAJ TEŻ: Tragiczny wypadek pod Połańcem! Tir zmiażdżył osobówkę! Śmierć na miejscu!

- Pewnie napisałby więcej, ale spłoszył go ks. Łukasz. Osoba w dresie, na rowerze, mężczyzna. Smutne to i przykre - opisuje ks. Karol Starczewski z kieleckiej parafii.

Wulgarny napis zbulwersował wielu parafian, którzy swoje oburzenie wyrazili na Facebooku. W sobotę ks. Starczewski poinformował, że dzięki pracy kościelnych napis został usunięty.

Eska In The Sun - tak bawiliśmy się w Suntago!