Nie ma komu dyżurować w szpitalu psychiatrycznym! Aż 10 lekarzy nie przyszło do pracy!

2021-10-19 12:37
Nie ma komu dyżurować w szpitalu psychiatrycznym! Aż 10 lekarzy nie przyszło do pracy!
Autor: Pixabay Nie ma komu dyżurować w szpitalu psychiatrycznym! Aż 10 lekarzy nie przyszło do pracy!

Dramatyczna sytuacja na oddziale psychiatrycznym w Kielcach! Jak podała "Gazeta Wyborcza", w poniedziałek aż 10 lekarzy nie przyszło do pracy, a w konsekwencji tego dnia na dyżurze był tylko jeden lekarz specjalista i rezydentka. Sytuacja w szpitalu to pokłosie degradacji ze stanowiska kierowniczki placówki Beaty Bakalarz. Centrum Zdrowia Psychicznego przy ul. Kusocińskiego podlega bezpośrednio pod szpital w Morawicy, była kierowniczka głośno mówiła o potrzebie autonomii finansowej i organizacyjnej. Te słowa nie spodobały się dyrektor Beacie Matulińskiej. Lekarze jednak postanowili wstawić się za Beatą Bakalarz, a skutkiem braku porozumienia z dyrektor są liczne wypowiedzenia medyków.

Kielecka redakcja "Wyborczej" ustaliła, że w poniedziałek, 18 października, do pracy nie przyszło aż 10 lekarzy Centrum Zdrowia Psychicznego przy ul. Kusocińskiego w Kielcach. Na oddziale panowały pustki, był tylko jeden lekarz specjalista oraz rezydentka. Dodatkowo do placówki oddelegowaną jedną z lekarek ze Świętokrzyskiego Centrum Psychiatrii w Morawicy. To właśnie pod tę lecznicę podlega szpital w Kielcach. Niektórzy lekarze nie przyszli do pracy z powodu choroby, inni natomiast są na urlopach z powodu rychłego odejścia ze szpitala. Część lekarzy złożyła bowiem wypowiedzenia. Ciężka sytuacja w szpitalu to konsekwencja degradacji byłej kierowniczki Beaty Bakalarz. Lekarka straciła stanowisko, ponieważ wypowiadała się na temat potrzeby autonomii szpitala, zarówno finansowej, jak i organizacyjnej. Te słowa nie spodobały się dyrektor Beacie Matulińskiej.

Po degradacji kierowniczki za kobietą wstawili się lekarze pracujący w szpitalu. Dyrektorka jednak zdania nie zmieniła, wskutek czego lekarze złożyli wypowiedzenia. Obecnie nie ma komu dyżurować, ale dyrektor Matulińska mimo to zapewniła, że "ciągłość świadczeń będzie zapewniona", a jako przyczynę zwolnienia Beaty Bakalarz podała "niedostateczny rozwój" centrum. Warto dodać, że dyrektor mocno wspiera wicemarszałek województwa Marek Bogusławski z PiS.

Zignorował czerwone światło i doszło do tragedii! Było tylko słychać huk