Nie uwierzysz, co znaleźli u dzieci w brzuchach! Jak TO tam trafiło? [ZDJĘCIA]

2021-02-12 14:46

Pomysłowość dzieci nie zna granic! Lekarze z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach pokazali, co znaleźli w brzuchach dzieci, które tylko w tym roku trafiły na oddział pediatrii. Aż włos jeży się na głowie! Medycy wyciągnęli z brzuchów małych pacjentów baterie, monety czy sztućce. Niedawno kilkuletni chłopiec wymagał skomplikowanej operacji po tym, jak postanowił połknąć kilkanaście magnesów!

Dzieci ze Świętokrzyskiego mają rozmaite pomysły. Lekarze przyznają, że na oddział trafiają maluchy z łyżkami, monetami czy innymi metalowymi przedmiotami w żołądkach. Prawdziwym utrapieniem od jakiegoś już czasu stały się dla medyków magnetyczne kulki. Są bardzo niebezpieczne dla zdrowia i bynajmniej nie chodzi tu tylko o ryzyko zadławienia.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: KOSZMAR w lesie! Sarna we wnykach kłusowników! LEDWO żywa, cierpiała godzinami!

- Niestety, jak zauważa doktor Beata Gładysiewicz, modne do zabawy stały się obecnie kulki magnetyczne. Połknięte w większej liczbie są bardzo niebezpieczne, gdyż łączą się w przewodzie pokarmowym, a do tego wytwarzają pole magnetyczne, w konsekwencji którego może dojść do stanów zapalnych, poparzeń śluzówki. Gdy kulki się przyciągają, jak opowiada gastroenterolog, może dojść do perforacji przewodu pokarmowego, czy niedrożności - wyjaśnia Anna Mazur-Kałuża, rzeczniczka szpitala na kieleckim Czarnowie.

Jednym z niedawnych pacjentów lecznicy był kilkuletni chłopiec, który połknął właśnie rzeczone kulki magnetyczne. Niektóre magnesy pozostawały w żołądku chłopca, część zdążyła przedostać się do dwunastnicy. Aby uratować życie malucha, lekarze musieli przeprowadzić skomplikowaną operację!

- Dziecko poznaje świat organoleptycznie, dlatego bardzo często wkłada różne przedmioty do ust. Kulki magnetyczne łatwo się łyka, a wewnątrz przewodu pokarmowego mogą zrobić dużo złego. I może dochodzić do ciężkich powikłań 0 wyjaśnia dr Beata Gładysiewicz.

O tym jak niebezpieczne są kulki magnetyczne, świadczy przykład dziewczynki ze Stanów Zjednoczonych. Lekarzom nie udało się uratować jej życia, dziecko niestety zmarło po połknięciu namagnetyzowanych kulek.

CZYTAJ TEŻ: Krzyż MOROWY ma chronić przed koronawirusem. W święceniu uczestniczył... SZATAN!

Unikalny na skalę całego kraju lodospad po raz kolejny powstaje na kieleckiej Kadzielni.