Nie żyje ceniony lekarz z Kielc! Był zakażony koronawirusem

i

Autor: Google Maps Nie żyje ceniony lekarz z Kielc! Był zakażony koronawirusem

Nie żyje ceniony lekarz z Kielc! Był zakażony koronawirusem

2020-03-18 14:33

Fatalne informacje napłynęły z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Zmarł prof. Wojciech Rokita, ceniony specjalista z zakresu ginekologii i położnictwa. Lekarz był zakażony koronawirusem, ale jego śmierć nie była związana z infekcją. Prof. Rokita nie miał kontaktu z pacjentkami po zakażeniu, był w dobrym stanie.

Prof. Rokita był szanowanym przez pacjentki specjalistą. Kierował Kliniką Położnictwa i Ginekologii w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach od 2012 roku, wcześniej był wojewódzkim konsultantem w tym zakresie, a za jego kadencji w Świętokrzyskiem padł rekord urodzeń noworodków. O profesorze z sympatią wypowiadało się wiele pacjentek. Wojciecha Rokitę cenili też koledzy po fachu - w 2019 roku został wybrany na szefa Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników.

Prof. Rokita zaraził się koronawirusem podczas zagranicznego urlopu, po powrocie nie miał kontaktu z pacjentkami. Zgodnie z wydanym przez szpital oświadczeniem, znajdował się w dobrym stanie.

Śmierć lekarza ze szpitala na kieleckim Czarnowie nie była związana z zakażeniem koronawirusem. Nieoficjalnie wiadomo, że profesor popełnił samobójstwo - czytamy w "Wyborczej". Szpital nie podaje oficjalnej przyczyny zgonu.

Kwarantanna. Co musisz wiedzieć?

- Dziś w godzinach rannych zmarł pacjent zarażony koronawirusem w naszym szpitalu. Chcę podkreślić, że bezpośrednią przyczyną śmierci nie było zarażenie. Odszedł nasz kolega, wspaniały człowiek, lekarz i nauczyciel akademicki. Z wielkim żalem wszyscy przyjęli tę informację. Łączymy się w bólu z rodziną. Nie będziemy identyfikować pacjenta z oczywistych względów. To był bardzo ceniony lekarz. Wszystkich nas do bardzo dotknęło. Chcielibyśmy się powstrzymać od komentarzy i ograniczyć do tego komunikatu - podkreśla dyrektor szpitala Bartosz Stemplewski.

Tu kupisz "Super Express" w czasie kwarantanny!

Ewa Minge: Żyję w Stresie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany