Nie żyje ojciec kieleckiego profesora, który popełnił samobójstwo

2020-04-03 8:26
Śmierć, znicz, świeczka
Autor: Arcaion/Pixabay.com

Nie żyje Stanisław Rokita, ojciec profesora Wojciecha Rokity, który był wojewódzkim konsultantem ds. ginekologii i położnictwa. Przypomnijmy, że syn pana Stanisława popełnił samobójstwo po tym, jak wylała się na niego fala hejtu w związku ze stwierdzeniem u niego zakażenia koronawirusem.

O tragicznej informacji poinformowała Wyborcza.pl w swoich nekrologach. - Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy informację o śmierci Stanisława Rokity, ojca naszego wieloletniego ordynatora prof. dr. hab. n. med. Wojciecha Rokity. Wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie i Bliski składa zespół lekarski Kliniki Ginekologii i Położnictwa Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach - czytamy w ogłoszeniu.

Wojciech Rokita, syn Stanisława, był wojewódzkim konsultantem ds. ginekologii i położnictwa. Mężczyzna targnął się na swoje życie po tym, jak został zaszczuty falą hejtu gdy okazało się, że badanie na obecność koronawirusa w jego organizmie dało wynik pozytywny. - Tata mówił, że jest wykończony i zmęczony. Ludzie nie dawali mu spokoju. Dostali szału. Pisali, dzwonili nawet o godz. 4 nad ranem. Wypisywali okropne rzeczy – powiedziała "Uwadze" Karolina Rokita, córka Wojciecha. Zarzucano mu narażanie zdrowia pacjentów w związku z zakażeniem. Profesor Wojciech Rokita był od 2012 r. szefem Kliniki Położnictwa i Ginekologii w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach. Funkcję konsultanta wojewódzkiego w tej dziedzinie, pełnił przez pięć lat, do wiosny 2018 roku. 

Uratował życie mężczyźnie. Nie bał się koronawirusa!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.