Nie żyje Zdzisław Zapała, zasłużony radny. Miał koronawirusa, zmarł po SZCZEPIONCE!

2020-10-19 16:47 ToM
Nie żyje Zdzisław Zapała, społecznik, radny i strażak. Miał koronawirusa, zmarł po SZCZEPIONCE!
Autor: Starostwo Powiatowe w Kielcach/Facebook Nie żyje Zdzisław Zapała, społecznik, radny i strażak. Miał koronawirusa, zmarł po SZCZEPIONCE!

Bardzo smutna wiadomość. Nie żyje Zdzisław Zapała, były radny powiatu kieleckiego i Miedzianej Góry, a także zasłużony i ceniony w społeczności lokalnej działacz i wieloletni strażak. Samorządowiec był zakażony koronawirusem, odszedł w wieku 70 lat niedługo po szczepieniu przeciw grypie.

W poniedziałek w wieku 70 lat zmarł Zdzisław Zapała, były radny powiatowy z Polskiego Stronnictwa Ludowego i były rajca gminy Miedziana Góra. Był zasłużonym działaczem, od wielu lat angażował się w życie lokalnej społeczności oraz aktywnym strażakiem, a także działaczem Gminnego Klubu Sportowego Wicher w Miedzianej Górze i licznych stowarzyszeń. Jako samorządowiec był wybrany z ramienia PSL. Jak podaje "Wyborcza", okoliczności śmierci Zdzisława Zapały były niecodzienne. 16 października były radny nagle źle się poczuł. Rodzina sądziła, że pogorszenie samopoczucia wiąże się ze szczepionką przeciw grypie, którą 70-latek niedawno przeszedł. Potem wszystko potoczyło się szybko.

Zdzisław Zapała został przewieziony do szpitala, początkowo czuł się nieco lepiej, ale w poniedziałek jego stan zdrowia gwałtownie się pogorszył - informuje "Wyborcza". Rozpoczęła się reanimacja, niestety bezskuteczna. Radny zmarł. W międzyczasie okazało się ponadto, że zmarły był zakażony koronawirusem. Zdzisław Zapała odszedł w poniedziałek, 19 października, w wieku 70 lat.

Mistrz świata karmi gołębie na kwarantannie