Nocne potrącenie na pasach w Kielcach! Dwie osoby w ciężkim stanie!

2021-07-12 8:55
Nocne potrącenie na pasach w Kielcach! Dwie osoby w ciężkim stanie!
Autor: mat. policji Nocne potrącenie na pasach w Kielcach! Dwie osoby w ciężkim stanie!

W sobotę przed godziną 22 na przejściu dla pieszych na ulicy Grunwaldzkiej w Kielcach dwaj mężczyźni zostali potrąceni na pasach dla pieszych przez osobową kię. Policjanci ustalili, że na lewym pasie przed przejściem zatrzymał się inny samochód, kierowca kii niestety tego nie uczynił, co spowodowało wypadek. Poszkodowani w bardzo poważnym stanie trafili do szpitala, obaj byli nieprzytomni. W niedzielny poranek jeden z rannych odzyskał przytomność. Drugi z mężczyzn wciąż pozostaje nieprzytomny, jego tożsamość nie jest znana.

Jak poinformował Maciej Ślusarczyk z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, do wypadku doszło w sobotę, 10 lipca, na przejściu dla pieszych na ul. Grunwaldzkiej, tuż obok szpitala. 19-letni chłopak za kierownicą osobowej kii nie zatrzymał się przed pasami, w przeciwieństwie do innego kierowcy, który jechał lewym pasem. Gdy dwaj piesi weszli na przejście, 19-latek uderzył w mężczyzn.

CZYTAJ TEŻ: Obóz harcerski ewakuowany z powodu gwałtownej burzy. Dwie harcerki trafiły do szpitala!

Skutki okazały się poważne, mężczyźni w ciężkim stanie trafili do szpitala, byli nieprzytomni. W niedzielny poranek jeden z poszkodowanych - 39-latek - odzyskał przytomność. Drugi z rannych wciąż pozostaje nieprzytomny, jego tożsamość nie jest znana.

Pierwsze jazdy testowe nowym Nissanem Qashqai