Pijana kobieta za kierownicę w gminie Daleszyce! Doszło do obywatelskiego zatrzymania

i

Autor: Archiwum

75-latka wjechała w kosz na śmieci

Pijana seniorka "za kółkiem"! Pod Kielcami doszło do obywatelskiego zatrzymania

2023-03-09 10:22

Nietrzeźwa 75-letnia kobieta prowadziła samochód w gminie Daleszyce. Dalszą jazdę udaremnił jej świadek.

Zdarzenie miało miejsce w środę 8 marca w Borkowie. Po południu oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji otrzymał sygnał, że w tej miejscowości doszło do obywatelskiego zatrzymania nietrzeźwej kobiety, która kierowała osobowym oplem.

- Na miejscu mundurowi z drogówki zastali zgłaszającego i ujętą przez niego kobietę. Mężczyzna informował funkcjonariuszy, że zwrócił uwagę na opla, którego kierująca nie mogła utrzymać toru jazdy i jechała całą szerokością drogi. Dodatkowo wjechała w przydrożny kosz na śmieci. Zaraz po tym jak auto zatrzymało się pod jedną z posesji, zgłaszający podszedł do samochodu i wyciągnął kluczyki ze stacyjki. Jak się okazało, za kierownicą niemieckiego pojazdu siedziała 75-latka. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad dwa promile alkoholu w jej organizmie. Kierującej policjanci zatrzymali prawo jazdy, które posiadała od 47 lat - informuje młodszy aspirant Małgorzata Perkowska-Kiepas, oficer prasowy kieleckich policjantów.

Seniorka stanie teraz przed sadem. Za prowadzenie pojazdu będąc w stanie nietrzeźwości grozi między innymi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Świętokrzyskie. Pijany kurier zatrzymany w Skarżysku-Kamiennej
Źródło: Pijana kobieta za kierownicą w gminie Daleszyce! Wjechała w kosz na śmieci. Doszło do obywatelskiego zatrzymania
Nasi Partnerzy polecają