Pińczów: Ranny myszołów uratowany. Zderzył się z samochodem! Może już nigdy nie polecieć

2021-01-07 14:32 tom
Pińczów: Ranny myszołów uratowany. Zderzył się z samochodem! Może już nigdy nie polecieć
Autor: Świętokrzyska Policja Pińczów: Ranny myszołów uratowany. Zderzył się z samochodem! Może już nigdy nie polecieć

Pińczowscy policjanci przyczynili się do uratowania myszołowa, który miał za sobą zdecydowanie nieudany lot. Drapieżny ptak zderzył się z nadjeżdżającym samochodem, jego obrażenia okazały się poważne - złamał lewe skrzydło, w wyniku czego nie wiadomo czy będzie w stanie jeszcze kiedykolwiek wzbić się w powietrze. Zwierzę trafiło do Ptasiego Azylu na leczenie, jest pod opieką fachowców.

Pińczowscy policjanci uratowali rannego myszołowa w środę. Ptak zderzył się z nadjeżdżającym samochodem, jego obrażenia okazały się poważne. Mimo to drapieżnik przeżył, ale nie był w stanie odlecieć samodzielnie.

- Policjanci z pomocą strażaków pochwycili go, a następnie przewieźli do Ptasiego Azylu „Ptakolub” znajdującego się w Złotej, w powiecie pińczowskim. Jak się później dowiedzieliśmy, ptak doznał złamania kości w lewym skrzydle. Czeka go długa rehabilitacja - informuje Damian Stefaniec z pińczowskiej policji.

Nie wiadomo czy ranny ptak po rekonwalescencji kiedykolwiek wróci na wolność. Nawet jeśli tak nie będzie, pracownicy ptasiego azylu otoczą go troskliwą opieką.

Skandaliczne urodziny Andrzeja Piasecznego