PKP wreszcie ma konkurencję! Z "peronu GOSIEWSKIEGO" we Włoszczowie pojedziesz do Pragi!

2020-01-13 12:07 ToM
PKP wreszcie ma konkurencję! Z peronu GOSIEWSKIEGO we Włoszczowie pojedziesz do Pragi!
Autor: Hubert Waguła /Wikimedia Commons PKP wreszcie ma konkurencję! Z "peronu GOSIEWSKIEGO" we Włoszczowie pojedziesz do Pragi!

Tak, to prawda - PKP Intercity nie będzie już monopolistą na jednej z głównych tras kolejowych w Polsce. Konkurencją dla PKP staje się Leo Express - prywatny przewoźnik kolejowy z Czech. Firma zza południowej granicy uruchomi w Polsce linię z Terespola do Pragi przez Warszawę i Katowice. To dobra wiadomość dla mieszkańców Włoszczowy - nowe pociągi zatrzymają się też na stacji Włoszczowa Północ.

Firma Leo Express dostała zgodę na uruchomienie połączenia z Terespola do Pragi na początku stycznia. Przewoźnik z Czech zamierza wprowadzić w Polsce aż cztery pociągi dziennie!

Nowe pociągi będą zatrzymywać się na wielu stacjach, w większości na Śląsku i Mazowszu. W woj. świętokrzyskim pociągi do Pragi i Terespola zatrzymają się na stacji Włoszczowa Północ - czyli słynnym "peronie Gosiewskiego".

Nowy przewoźnik i jego pociągi to duże ułatwienie dla podróżnych, a tym samym "sól w oku" PKP. Jak podaje "Wyborcza", monopolista uskarża się na konieczność wprowadzenia zniżek na bilety "w celu zatrzymania pasażera przy swoich usługach".

Problemy PKP to woda na młyn Leo Express. Przewoźnik z Czech uruchomił już połączenie między Pragą, Katowicami a Krakowem. Ma też pociągi na trasie między Pragą a Wrocławiem (porozumienie z Kolejami Dolnośląskimi). Firma posiada również pozwolenie na uruchomienie pociągów na trasie z Krakowa do Medyki, firma czeka na akceptację linii z Krakowa do Warszawy.