Pod Końskimi wiatr zerwał aż 15 dachów! Kiedy przestanie wiać? [PROGNOZA]

2020-02-24 10:00
Zerwane dachy
Autor: bonczek_hydroforgroup / fotopolska.eu Pod Końskimi wiatr zerwał aż 15 dachów! Kiedy przestanie wiać? [PROGNOZA]

Wyjątkowo mocne wiatry nad Świętokrzyskiem! W Wąsoszu (powiat konecki) porywy wiatru zerwały dachy z aż 15 budynków, w całym regionie straż interweniowała ponad 100 razy. Czy jest szansa na to, że w poniedziałek podmuchy wiatru nieco się uspokoją?

Huraganowy wiatr spowodował poważne straty w położonym pod Końskimi Wąsoszu. Wichury uszkodziły dachy z 15 budynków, dwa straciły całkowicie pokrycie. W sumie powiecie koneckim potężne wiatry zerwały dachy na dwóch domach, dwóch budynkach gospodarczych i jednej stodole. Do częściowych uszkodzeń doszło na dachach trzech budynków mieszkalnych, dwóch budynków gospodarczych i pięciu stodół.

Począwszy od poniedziałku podmuchy porywistego wiatru nieco się uspokoją. W pierwszy dzień tygodnia wiatr będzie wiał ze średnią prędkością 26 km/h, w porywach osiągnie 44 km/h. Termometry wskażą ok. 5 stopni Celsjusza, z każdą godziną niebo będzie się rozpogadzać.

We wtorek jeszcze cieplej - słupki rtęci zatrzymają się na dziesiątej kresce, będzie za to wilgotno, mogą wystąpić przelotne opady deszczu. Wiatr nieco słabszy niż w poniedziałek, powieje z prędkością 22 km/h, w porywach do 33.

W środę wichura odejdzie na dobre. Będzie lekki wiatr, powieje z prędkością 13 km/h,

Kronika Kryminalna - odc. 9