OHYDA! Kał i mocz trafiały do rzeki! Śmierdzący oszust zatrzymany!

2019-11-19 9:39 ToM
Pomysłowy właściciel SZAMBIARKI spod Pińczowa. Lał ścieki prosto do RZEKI!
Autor: Świętokrzyska Policja Pomysłowy właściciel SZAMBIARKI spod Pińczowa. Lał ścieki prosto do RZEKI!

Funkcjonariusze z Działoszyc (pow. pińczowski) pod koniec zeszłego tygodnia złapali na gorącym uczynku 63-letniego mężczyznę, który opróżniał dwie szambiarki do niewielkiego strumienia prowadzącego wprost do rzeki Nidzicy. Pomysłowemu przedsiębiorcy grozi wycofanie pozwolenia na prowadzenie dalszej działalności i wysoka grzywna.

Działoszyccy mundurowi podczas jednego z patroli wyczuli mocny odór nieczystości na terenie jednej z miejscowości nieopodal rzeki. Policjanci postanowili bliżej przyjrzeć się sprawie, a wtedy okazało się, że mundurowych nie zawiodło powonienie.

Z położonego przy małym strumieniu garażu wylewał się strumień ścieków.

Mundurowi postanowili sprawdzić garaż. Na miejscu znajdowały się dwie "szambiarki", do których był podpięty przewód prowadzący do strumienia. Z kolei strumień prowadził bezpośrednio do rzeki Nidzica.

Właścicielem pojazdów okazał się 63-latek, na którego zarejestrowana jest firma firma asenizacyjna.

Mężczyzna swoim działaniem chciał "obciąć koszty" wywozu nieczystości, co jednak wiązało się ze zniszczeniem środowiska naturalnego.

Chęć oszczędzenia na wywozie śmieci nie okazała się najtrafniejszym pomysłem. Właścicielowi pojazdów grozi wysoka grzywna i utrata pozwolenia na dalszą działalność.

//towideo.pl/embed/Njc5NDQ=