Potężne burze przejdą nad Świętokrzyskiem! Wiatr połamie drzewa? Możliwy też grad! Ostrzeżenie IMGW!

2021-05-05 12:45 Tomasz Majta
burza
Autor: Pixaby

Uwaga mieszkańcy Świętokrzyskiego! IMGW ostrzega nasz region przed burzami z silnym wiatrem. Żółty alert został opublikowany w środę (5.05.2021) i dotyczy całego województwa! Szczególnie uważać powinni piesi oraz osoby zostawiające samochody w okolicach drzew. Wiatr powieje z prędkością aż 85 km/h, a to oznacza, że podmuchy mogą zawalić drzewa! Niewykluczone też, że pojawi się grad. Czeka nas zatem burzliwe popołudnie i wieczór!

Wichury do 85 km/h! Grożą nam połamane drzewa i brak prądu! Ostrzeżenie IMGW dla Świętokrzyskiego

Uwaga mieszkańcy Kielc, Skarżyska, Ostrowca, Końskich i okolic - IMGW przekazało alert pierwszego stopnia, dotyczący burz wraz z silnym wiatrem. Synoptycy ostrzegają przed wichurami, które mogą w konsekwencji doprowadzić do braku prądu, zrywać dachy i łamać drzewa. Wygląda na to, że służby na terenie województwa świętokrzyskiego będą miały pełne ręce roboty. Choć mieszkańcy Kielc są przyzwyczajeni do wiatru, dzisiaj powieje naprawdę mocno. Co prognozuje IMGW?

- Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 15 mm do 20 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Lokalnie niewielki grad - informują synoptycy z IMGW.

Ostrzeżenie obowiązuje przez całe środowe popołudnie 5 maja, aż do godz. 21:00. Uwaga Czytelnicy! Redakcja Super Express Kielce apeluje! W trakcie wichur i burz unikajcie stawania w pobliżu drzew, słupów i linii trakcyjnych oraz energetycznych. Zadbajcie o bezpieczeństwo swoje i najbliższych. O zagrożeniach meteorologicznych będziemy was regularnie informować w naszych lokalnych serwisach.

ZOBACZ TEŻ: Pożar w ścisłym centrum Kielc. Wielka akcja straży pożarnej! Co tam się stało? [ZDJĘCIA]

Raport z anteny 05.05, godz.10