Potężny pożar kamienicy w centrum Kielc! Zawalił się sufit, ewakuacja 15 osób

i

Autor: archiwum serwisu / zdjęcie poglądowe Potężny pożar kamienicy w centrum Kielc! 15 osób ewakuowanych

Groza o poranku

Potężny pożar kamienicy w centrum Kielc! Zawalił się sufit. Ewakuacja 15 osób

2022-10-08 10:15

Kielce: Trwa dogaszanie pożaru jednej z kamienic przy ulicy Sienkiewicza. Ogień pojawił się w sobotę (8.10.2022 r.) wczesnym rankiem. Konieczna była ewakuacja 15 osób - poinformował PAP st. kpt. Marcin Bajur, oficer prasowy świętokrzyskiej straży pożarnej, cytowany przez Polską Agencję Prasową.

Pożar w Kielcach. Ogień pojawił się w kamienicy

Informacje o pożarze strażacy otrzymali w sobotę około godz. 5 rano. Palił się dach dwupiętrowej kamienicy, gdzie prowadzona jest działalność usługowa (sklep meblowy). Strażacy wspólnie z policją ewakuowali 15 osób, mieszkańców dwóch sąsiednich budynków. Nikomu nic się nie stało. Na ten moment wiemy, że spaliło się ok. 70 proc. powierzchni dachu kamienicy, do środka zawalił się sufit. Po godzinie 6 pożar udało się opanować i zapobiec rozprzestrzenieniu się ognia na sąsiednie budynki. Trwa przelewanie pogorzeliska. Na miejscu działało 11 zastępów strażackich.

Na ten moment nie są znane przyczyny pożaru. Wyjaśni je policyjne śledztwo.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Musiałaś/eś się kiedykowiek ewakuować z powodu pożaru?
Nocny pożar domu w Janowie pod Międzyrzeczem
Nasi Partnerzy polecają