Przed nami Święto Kielc. Będzie się działo! Zobacz program!

2021-06-24 17:04
Święto Kielc 2021
Autor: UM Kielce Już w ten weekend Święto Kielc. Kolejna edycja obfituje w wydarzenia i atrakcje, na mieszkańców czekają: koncerty, warsztaty, konkursy i tradycyjna "biała noc"

Już w ten weekend odbędzie się Święto Kielc. Kolejna edycja obfituje w wydarzenia i atrakcje, na mieszkańców czekają: koncerty, warsztaty, konkursy i tradycyjna "biała noc" w różnych kieleckich instytucjach, m.in. muzeach. Impreza startuje już w piątek, 25 czerwca, potrwa do niedzieli, 27 czerwca, wydarzenia odbędą się w godzinach popołudniowych i wieczornych. Zaplanowano wiele atrakcji, będzie się działo! Zobacz program tegorocznej edycji w poniższym artykule!

Święto Kielc 2021. Program:

  • 25.06.21. piątek: 18:00 DUŻA SCENA KCK Uroczystość wręczenia Nagród przyznanych przez Prezydenta Miasta Kielce za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury za 2020 rok. Prezentacja II aktu spektaklu pt. “Kopciuszek” przez artystów Kieleckiego. Następnie pokazy muzyków performerów i tancerzy na Rynku. W instytucjach kultury Biała Noc, będzie można wejść za darmo m.in. na koncerty do Kieleckiego Centrum Kultury i Zameczku. Darmowe zwiedzanie w Muzeum Zabawek i Zabawy w godzinach 18:00-22:00, a także Muzeum Historii Kielc, Instytucie Dizajnu, Ogrodzie Botanicznym i Centrum Geoedukacji.
  • 26.06.21. sobota: odbędą się koncerty i zajęcia, m.in. na Rynku, w Kieleckim Centrum Kultury czy na Placu Artystów. Atrakcje już od godziny 14:00 na Rynku, gdzie wystąpią kieleccy muzycy.
  • 27.06.21. niedziela: od godz. 14:00 na Rynku pokazy taneczne, następnie występy artystyczne dzieci i młodzieży, odbędą się też koncerty przed Kieleckim Centrum Kultury, pokazy akrobatyczne i sztuk walki na Placu Artystów. Będą też sportowcy z Kielc, ze szczypiornistami drużyny Łomża Vive na czele. Poza tym specjalna atrakcja.

CZYTAJ TEŻ: Zmęczeni upałami? Uwaga na burze w Świętokrzyskiem! Pomarańczowy alert IMGW!

- W niedzielę, 27 czerwca, scenę na Rynku przejmą tancerze. Artyści Kieleckiego Teatru Tańca, po przejściu uroczystym korowodem spod pomnika Henryka Sienkiewicza, zaprezentują fragmenty spektaklu "Kopciuszek". Po nich na parkiet wkroczą wychowankowie młodzieżowych grup Kieleckiego Teatru Tańca oraz innych grup ze stolicy województwa świętokrzyskiego - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta Kielce.

Potwór Gender, Syrenka, wyznawczyni Szatana i gej-sprej. Hity Parady Równości w Warszawie. Komentery [WIDEO]