Sielpia. Tragiczny finał poszukiwań. Drugie ciało odnalezione w zalewie!

i

Autor: OSP KSRG Ruda Maleniecka/Facebook Sielpia. Tragiczny finał poszukiwań. Drugie ciało odnalezione w zalewie!

Sielpia. Tragiczny finał poszukiwań. Drugie ciało odnalezione w zalewie!

2021-06-22 14:47

Fatalne informacje napłynęły z Sielpi. Akcja poszukiwawcza drugiego z zaginionych w niedzielę mężczyzn już się skończyła, strażacy odnaleźli zwłoki, najprawdopodobniej 28-letniego mężczyzny, który zamierzał przepłynąć zalew po tym, jak zeskoczył z roweru wodnego. W poniedziałek ratownicy odnaleźli ciało 39-latka, który zatonął kilka godzin wcześniej. Pierwszy weekend z upalną, letnią aurą skończył się tragicznie. W niedzielę w zbiornikach wodnych śmierć poniosły trzy osoby. Dla porównania - w ciągu ubiegłego roku w Świętokrzyskiem utopiło się 17 osób.

Przypomnijmy - w niedzielę (21 czerwca) w Siepli doszło do dwóch zaginięć w zalewie. Najpierw w toni zniknął 39-letni mężczyzna, który - płynąc rowerem wodnym - postanowił pokonać dystans samodzielnie. Niestety, nie udało mu się. Kolejny mężczyzna, tym razem 28-latek, zaginął kilka godzin później, okoliczności były bardzo podobne. 28-letni mężczyzna zszedł z rowerka wodnego i próbował dopłynąć do wysepki na zalewie. Rozpoczęła się akcja poszukiwawcza, brali w niej udział strażacy z Końskich oraz druhowie-ochotnicy z Rudy Malenieckiej, Wilczkowic i Dziebałtowa. Poszukiwania zawieszono w nocy, w poniedziałek znaleziono ciało pierwszego z topielców, jak się okazało, był to starszy z mężczyzn.

CZYTAJ TEŻ: Chańcza: Tragedia nad wodą! Nie żyje 21-latek! Zginął przez własną brawurę?

Jak poinformował cytowany przez Radio Kielce Marcin Nyga z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Końskich, we wtorek od samego rana w Sielpi strażacy kontynuowali akcję poszukiwawczą. Ciało 28-letniego mężczyzny został odnalezione po godz. 9:00. W trakcie poszukiwań zaginionych strażacy korzystali z sonaru, kamery podwodnej i echosondy.

Z sercem na pokładzie. W półtorej godziny ze Szczecina do Wrocławia