Chańcza: Tragedia nad wodą! Nie żyje 21-latek! Zginął przez własną brawurę?

2021-06-21 10:10
Chańcza: Tragedia nad wodą! Nie żyje 21-latek! Zginął przez własną brawurę?
Autor: Policja Staszów Chańcza: Tragedia nad wodą! Nie żyje 21-latek! Zginął przez własną brawurę?

Kolejny weekendowy dramat nad wodą w Świętokrzyskiem! Młody mężczyzna tonął w zalewie w Chańczy. Udało się go wydobyć na powierzchnię, reanimacja trwała ponad godzinę, 21-latek trafił do szpitala. Do zdarzenia doszło w niedzielę. Niestety, nazajutrz z lecznicy napłynęły fatalne wieści - okazało się, że młody mężczyzna zmarł. Jak informuje Joanna Szczepaniak ze staszowskiej policji, 21-latek wyskoczył z rowerku wodnego, zamierzał przepłynąć zalew o własnych siłach, mimo że jego kompani odradzali mu ten pomysł, który - jak się później okazało - młodzieniec przypłacił własnym życiem.

To prawdziwa czarna niedziela nad wodą w Świętokrzyskiem. Jak już informowaliśmy, w Sielpi dwóch mężczyzn zeskoczyło z rowerków wodnych z zamiarem przepłynięcia zalewu o własnych siłach. Ich poszukiwania wciąż trwają, ale nadzieje są nikłe, bowiem minęło już kilkanaście godzin, odkąd obaj zaginęli pod powierzchnią wody. Kolejny wypadek miał miejsce w Chańczy, 21-letni mężczyzna stracił życie w identycznych okolicznościach, mimo że jego koledzy odradzali mu ten pomysł. Jak informuje Joanna Szczepaniak, oficer prasowa staszowskiej policji, tonącemu młodzieńcowi ruszył jeden z mężczyzn, ale nie zdołał wyciągnąć kolegi. Ostatecznie 21-latkowi pomocy udzielili świadkowie, następnie rozpoczęła się godzinna reanimacja.

CZYTAJ TEŻ: Dwie osoby zaginęły w zalewie w Sielpi! Wyskoczyli z rowerów wodnych i nie wypłynęli!

Dzięki szybko udzielonej pomocy udało się częściowo przywrócić funkcje życiowe 21-latka, który następnie został przewieziony karetką do szpitala. Finał jednak okazał się tragiczny - w poniedziałkowy poranek staszowscy policjanci otrzymali wiadomość o śmierci mężczyzny. Miejmy nadzieję, że zaginione w zalewie w Sielpi osoby zostaną odnalezione całe i zdrowe. Trzy ofiary śmiertelne w jeden dzień byłyby prawdziwie dramatyczną statystyką. Dla porównania - w roku ubiegłym świętokrzyscy policjanci odnotowali 17 utonięć na terenie województwa.

Tragedia po Antidotum. W Czechach rozbił się samolot T-28 Trojan