Rajd Dakar. Maciej Giemza miał wypadek! Poważna kontuzja motocyklisty spod Kielc!

2021-01-12 12:21 tom
Rajd Dakar. Maciej Giemza miał wypadek! Poważna kontuzja motocyklisty spod Kielc!
Autor: Orlen Team/Twitter Rajd Dakar. Maciej Giemza miał wypadek! Poważna kontuzja motocyklisty spod Kielc!

Duży pech Macieja Giemzy, motocyklisty rodem z Piekoszowa, który startuje w rajdzie Dakar 2021 w barwach ORLEN Teamu. Na początku 9. etapu zawodnik miał wypadek, w którym zerwał więzadła barkowe i doznał złamań kości stopy. Obrażenia, jakie odniósł wypadku, spowodowały, że Maciej Giemza musiał wycofać się z rywalizacji. Mimo kontuzji zapewnił, że czuje się dobrze.

O kontuzji Macieja Giemzy poinformował Orlen Team w oficjalnym komunikacie. Zawodnik z Piekoszowa uległ wypadkowi na 22. kilometrze 9. etapu rajdu Dakar 2021. Zerwał więzadła w lewym barku i złamał kości prawej stopy. Dzień wcześniej motocyklista ukończył trudny etap rajdu, liczący 709 km tzw. etap maratoński. Maciej Giemza przed rezygnacją z udziału zajmował 17. miejsce. Sam zawodnik zapewnia, że chciał kontynuować rajd mimo kontuzji.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Sandomierz polskim miastem zbrodni! SZOKUJĄCA statystyka przestępstw!

- Uległem wypadkowi przy prędkości 100-110 km na godzinę. Jechałem pod słońce i w kurzu, bo szybko dogoniłem zawodnika, który jechał przede mną. Uderzyłem w duży kamień i kilkukrotnie rolowałem z motocyklem. Chciałem jechać dalej, ale przy podnoszeniu motocykla zauważyłem, że coś jest nie tak. Okazało się, że mam zerwane więzadła po lewej stronie w barku i dwa złamania w prawej stopie. Nie byłem w stanie kontynuować jazdy i musiałem się wycofać - relacjonuje Maciej Giemza.

Na wcześniejszych etapach z zawodów zrezygnowali Adam Tomiczek oraz Jacek Bartoszek. W rywalizacji motocyklistów w gronie Polaków pozostał jedynie Konrad Dąbrowski.

CZYTAJ: Bogdan Wenta nie do zdarcia! Oddał osocze po raz TRZECI! "Mój organizm wytworzył na tyle dużo przeciwciał"

Legendarny Star 244 Unistar, który był szykowany na rajd Paryż-Dakar