Bogdan Wenta nie do zdarcia! Oddał osocze po raz TRZECI! "Mój organizm wytworzył na tyle dużo przeciwciał"

2021-01-12 11:52 tom
Bogdan Wenta nie do zdarcia! Oddał osocze po raz TRZECI! Mój organizm wytworzył na tyle dużo przeciwciał
Autor: Bogdan Wenta/Facebook Bogdan Wenta nie do zdarcia! Oddał osocze po raz TRZECI! "Mój organizm wytworzył na tyle dużo przeciwciał"

Prezydent Kielc Bogdan Wenta przeszedł koronawirusa dość łagodnie i szybko wrócił do zdrowia. Po odzyskaniu sił włodarz Kielc postanowił pomóc pacjentom zakażonym koronawirusem oddając osocze, co może przyczynić się do uratowania życia. Jak się okazało, zahartowany latami zawodowego uprawiania sportu prezydent Kielc, nie oszczędził się. - W trakcie zakażenia mój organizm wytworzył na tyle dużo przeciwciał, że dziś już po raz trzeci mogłem oddać osocze - poinformował Wenta.

Od momentu powrotu do zdrowia prezydent Kielc oddał osocze aż trzy razy. Obecny włodarz miasta przez lata zawodowo grał w piłkę ręczną, aby uprawiać ten kontaktowy i niebezpieczny sport wymagana jest ponadprzeciętna kondycja fizyczna. Jak się okazuje, Bogdan Wenta, mimo że zbliża się już do szcześdziesiątych urodzin, może pochwalić się doskonałą formą.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Sandomierz polskim miastem zbrodni! SZOKUJĄCA statystyka przestępstw!

- W trakcie zakażenia koronawirusem, mój organizm wytworzył na tyle dużo przeciwciał, że dziś już po raz trzeci mogłem oddać osocze w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Kielce. Po raz kolejny dziękuję pracownikom placówki za życzliwą i dobrą opiekę. Słowa uznania kieruje także do mieszkańców Kielc, którzy nieustannie, każdego dnia, pojawiają się w RCKiK, by podzielić się tym bezcennym darem. Dziękuję wszystkim osobom pomagającym pacjentom, dla których krew oraz jej składniki są lekiem na powrót do zdrowia i szansą na życie - podkreślił Bogdan Wenta.

Prezydent Bogdan Wenta infekcję koronawirusem przechodził w listopadzie 2020 roku, czuł się dość dobrze, nie było potrzeby hospitalizacji byłego trenera reprezentacji Polski w piłce ręcznej. Włodarz Kielc pokonał zakażenie po 10 dniach od otrzymania pozytywnego wyniku.

CZYTAJ TEŻ: Szczepienia na koronawirusa. Gdzie będzie można się zaszczepić w Kielcach? [LISTA PUNKTÓW]

Express Biedrzyckiej - Paweł Kukiz broni przedsiębiorców: Otworzyłbym firmę mimo zakazów