Sklepy otwarte 15 sierpnia w Kielcach i okolicach. Sprawdź, gdzie zrobisz zakupy [LISTA]

2020-08-14 16:27 ToM
 Sklepy otwarte 15 sierpnia w Kielcach i okolicach. Sprawdź, gdzie zrobisz zakupy [LISTA]
Autor: ElasticComputeFarm/Pixabay Sklepy otwarte 15 sierpnia w Kielcach i okolicach. Sprawdź, gdzie zrobisz zakupy [LISTA]

W najbliższą sobotę, 15 sierpnia, przypada święto Wojska Polskiego i uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny nazywana też świętem Matki Boskiej Zielnej. Dla katolików to jedno ze świąt obowiązkowych. To dzień ustawowo wolny od pracy, a wiele osób zastanawia się, gdzie zrobić zakupy 15 sierpnia. Które sklepy będą otwarte, a które zamknięte? Czy zrobimy zakupy w sobotę, 15 sierpnia? Sprawdźcie, które sklepy w Kielcach i okolicach będą otwarte. Dzięki temu uniknijcie niepotrzebnego stresu i rozczarowania.

Sobota: 15 sierpnia - co to za święta? Czy sklepy są otwarte?

W sobotę, 15 sierpnia, przypadają dwa święta. To święto Wojska Polskiego (świeckie) i kościelna uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, inaczej Matki Boskiej Zielnej. Czy sklepy są otwarte? Czy tego dnia zrobimy zakupy? Może to być ciężko. Sobota, 15 sierpnia, jest dniem ustawowo wolnym od pracy i większość sklepów będzie zamknięta, w tym między innymi galerie handlowe i duże sklepy spożywcze, jak Lidl czy Biedronka. Uwaga! Dzień później, 16 sierpnia, zakupów znów nie zrobimy, bo tego dnia będzie niedziela niehandlowa. Zarówno w sobotę, jak w niedzielę, niektóre sklepy w Kielcach i okolicach będą otwarte jak podczas zwykłego dnia niehandlowego.

SZCZEGÓŁY POD GALERIĄ

15 sierpnia: Które sklepy będą zamknięte? Które sklepy będą otwarte w Kielcach i okolicach?

Które sklepy będą zamknięte w sobotę, 15 sierpnia? Zamknięte będą przede wszystkim galerie handlowe, ale też większe supermarkety popularnych sieci, takich jak Lidl czy Biedronka. To dzień ustawowo wolny do pracy na zasadach podobnych do niedziel niehandlowych. To oznacza, że niektóre sklepy mogą być otwarte - np. takie, w których za ladą stanie właściciel.

Które sklepy będą otwarte w sobotę, 15 sierpnia w Kielcach? Oto lista:

  • sklepy na stacjach paliw
  • Żabka, Carrefour Express,
  • sklepy osiedlowe (tylko właściciel może sprzedawać),
  • małe sklepiki na dworcach
  • apteki (nie wszystkie),
  • sklepy działające na zasadach franczyzy,
  • niektóre piekarnie i cukiernie.
100-lecie Bitwy Warszawskiej. Ci znani Polacy walczyli z Bolszewikami.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.