Skoczyli z kilkunastometrowej skarpy. 20-latek zniknął pod wodą. Jego ciało odnaleźli nurkowie

i

Autor: Paweł Kicowski / Super Express Skoczyli z kilkunastometrowej skarpy. 20-latek zniknął pod wodą. Jego ciało odnaleźli nurkowie

Ostatni skok 20-latka

Skoczyli z kilkunastometrowej skarpy. 20-latek zniknął pod wodą. Jego ciało odnaleźli nurkowie

2022-09-20 9:34

Sześciu mężczyzn bawiło się nad pokopalnianymi zbiornikami wodnymi w Gackach pod Pińczowiem. W pewnym momencie trzech z nich zdecydowało się na skok do wody z kilkunastometrowej skarpy. Dwóch z nich wypłynęło, trzeci, 20-latek, zniknął pod wodą. Niestety, nurkowie odnaleźli jego ciało dopiero następnego dnia.

Pińczowscy policjanci otrzymali w niedzielę po południu informację o utonięciu młodego mężczyzny. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że grupa sześciu młodych ludzi w wieku od 16 do 21 lat, pochodząca z terenu gmin Busko-Zdrój i Chmielnik, przyjechała do miejscowości Gacki w gminie Pińczów, gdzie znajdują się pokopalniane zbiorniki wodne.

Stracił prawo jazdy w 18 sekund. Za ten numer dostał 29 punktów karnych

- W pewnym momencie trzech mężczyzn zdecydowało się na skok do wody ze skarpy z wysokości kilkunastu metrów. Wypłynęło niestety tylko dwóch śmiałków, a trzeci 20-letni mężczyzna z gminy Chmielnik zniknął pod wodą. Jego znajomi zawiadomili natychmiast służby ratunkowe – powiedział PAP asp. szt. Damian Stefaniec z Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie.

Na miejsce przybyły grupy wodno-nurkowe ze Starachowic i Sandomierza, który rozpoczęły poszukiwania mężczyzny. - Działania ratownicze prowadzone były w niedzielę do późnych godzin nocnych, ale ze względu na zapadający zmrok akcja została przerwana i wznowiona w poniedziałek. W poniedziałek przed południem nurkowie wydobyli ciało mężczyzny – mówił o przebiegu akcji ratowniczej st. kpt. Marcin Bajur z Komendy Wojewódzkiej PSP w Kielcach.

Na miejscu pracuje grupa dochodzeniowo-śledcza. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Nasi Partnerzy polecają