Więzienie

i

Autor: Pixabay Mafijny morderca wychodził z zwięzienia kiedy chciał

Spod Kielc do Interpolu! 47-latek zatrzymany na lotnisku w Warszawie

2022-11-23 9:59

Kryminalni z świętokrzyskiej komendy twierdzą, że na tropie mężczyzny z powiatu jędrzejowskiego byli już od jakiegoś czasu, prowadząc niejawne działania. Według źródeł, przez ponad 2 lata ukrywał się w Kanadzie. Na sumieniu miał tyle, że list gończy wystawił sam Interpol.

Świętokrzyska komenda nie precyzuje pochodzenia 47-letniego mężczyzny poszukiwanego przez Interpol. Wiadomo, że nie był obywatelem Polski, a jedynie w przeszłości, przed ucieczką z kraju, mieszkał w powiecie jędrzejowskim pod Kielcami. Według tamtejszych kryminalnych, od ucieczki mężczyzna przebywał na terenie Kanady - Polska nie ma podpisanej umowy ekstradycyjnej z tym krajem. 

W końcu do kryminalnych dotarła informacje, że poszukiwany 47-latek pojawi się w Polsce. Zorganizowali akcję na lotnisku w Warszawie, gdzie miał lądować. Zatrzymano go we wtorek (22.11.22), we współpracy z funkcjonariuszami Działu Granicznego - Realizacji Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie.

Zobacz też: Bestia z Radkowic na wolności! Dlaczego prokuratura wypuściła podejrzanego o pedofilię? Wrócił horror sprzed lat

Co do konkretnych przewinień 47-latka, komenda nie zdradza szczegółów. Wiadomo jedynie, że podejrzewany jest o udział w zorganizowanej grupie przestępczej i... 16 innych przestępstw! Współpracował z innymi obcokrajowcami, zresztą nie tylko na terenie Polski, a wielu innych krajów UE. Po zatrzymaniu został przekazany funkcjonariuszom Straży Granicznej. Wkrótce usłyszy zarzuty i najbliższe dni spędzi w areszcie.

Sonda
Czy prace społeczne są skuteczniejszą karą niż więzienie?
Nasi Partnerzy polecają