SROGA zima w Świętokrzyskiem! Od poniedziałku powrót ŚNIEGU!

2021-01-25 7:19 tom
Zima, mróz, śnieg, droga
Autor: Pixabay IMGW wydało ostrzeżenie II stopnia przed zawiejami i zamieciami śnieżnymi w woj. warmińsko-mazurskim.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed nawrotem zimy w niemal całej Polsce! Śnieg spadnie również i w Świętokrzyskiem, w poniedziałek biało będzie zwłaszcza we wschodniej części województwa. Opady śniegu powrócą na praktycznie cały nadchodzący tydzień, ale siarczyste mrozy raczej nam nie grożą.

Zapowiadane przez IMGW śnieżyce to skutek ataku niżu o imieniu "Lars", który nadciąga znad Morza Śródziemnego. Śnieg padać będzie niemal w każdym regionie Polski, również i w Świętokrzyskiem. Instytut ostrzega przed śnieżycami we wschodniej części regionu. W powiatach: opatowskim, ostrowieckim, sandomierskim i staszowskim w poniedziałek spadnie od 12 do 17 cm śniegu. W Kielcach będzie łagodniej, ale możemy spodziewać się opadów białego puchu z nieba.

CZYTAJ TEŻ: Kielce. NIE ŻYJE pieszy potrącony przez samochód. Jak doszło do wypadku?

Nie oznacza to jednak nadejścia siarczystych mrozów. W najbliższych dniach temperatura będzie oscylowała w granicach 0°C, w nocy możemy spodziewać się kilku stopni mrozu. Będzie dość silnie wiało, okresowo podmuchy osiągną prędkość do 40-50 km na godzinę. Pod koniec tygodnia mieszkańcy Świętokrzyskiego powinni natomiast szykować się na ocieplenie i deszcze.

Brutalny atak BEZ POWODU! Złamał nos starszemu mężczyźnie ZA NIC!

Morsowanie w Siedlcach