Schował się przed policją w psiej budzie

i

Autor: Policja Skarżysko-Kamienna

Nietypowa kryjówka!

Świętokrzyskie. Pijany kierowca schował się przed policyjnym pościgiem w psiej budzie

2023-03-22 11:03

Nawet najbardziej wymyślna kryjówka może nie pomóc w ukryciu się przed policją. Przekonał się o tym 31-latek z powiatu koneckiego, który uciekał przed prowadzącą pościg policją. Mężczyzna ukrył się w psiej budzie na terenie obcej posesji, ale i tak dopadli go stróże prawa.

Świętokrzyskie. Pościg za 31-latkiem. Mężczyzna schował się w psiej budzie

We wtorek (21 marca) policjanci ze skarżyskiej drogówki prowadzili działania w miejscowości Nowy Odrowążek. Ich uwagę przykuł jadący oplem 31-latek. Postanowili zatrzymać go do kontroli, ale mężczyzna nic sobie z tego nie robił. Postanowił uciekać. - Zignorował sygnały świetlne i dźwiękowe, emitowane z nieoznakowanego radiowozu, i podjął ucieczkę. Po przejechaniu kilku kilometrów porzucił opla z pasażerami w środku i uciekł do lasu - opisuje dramatyczny pościg policja.

Mundurowi dowiedzieli się, czemu 31-latek uciekał. Nie dość, że nie płacił alimentów, za co miał siedzieć w więzieniu, to jeszcze miał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. W poszukiwania włączyli się stróże prawa z kieleckiego oddziału prewencji. - Chwilę po godzinie 15 w gminie Stąporków kryminalni wraz z funkcjonariuszami z Kielc zatrzymali poszukiwanego 31-latka. Mężczyzna do końca chciał ocalić wolność i pod nieobecność czworonogiego gospodarza, ukrył się w psiej budzie na cudzej posesji - informuje komenda ze Skarżyska-Kamiennej.

Okazało się, że mężczyzna był pijany, miał 1,8 promila alkoholu. Zbieg trafił za kratki. Po wytrzeźwieniu 31-latek usłyszy zarzuty. Odpowie za za niezatrzymanie do policyjnej kontroli, jazdę po pijanemu oraz złamanie sądowego zakazu. Za niezapłacone alimenty ma odpokutować pół roku. Za wtorkowe wybryki grozi mu nawet 5 lat!

Świętokrzyskie. Policyjny pościg z finałem w... psiej budzie
Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany