Pijany kierowca pod Kielcami. Uciekał przed policją, wjechał w ogrodzenie! (2)

i

Autor: Policja w Kielcach Tym samochodem jechał 19-letni, nietrzeźwy kierowca, którego kielecka policja zatrzymała w Woli Morawickiej.

19-latek uciekał przed radiowozem

Szalony rajd pod Kielcami! Pijany kierowca wjechał w ogrodzenie

2023-01-26 11:40

Sceny jak w sensacyjnym filmie miały miejsce w gminie Pierzchnica koło Kielc. Pijany kierowca, uciekający przed policjantami, wjechał w ogrodzenie.

W nocy z wtorku na środę (24-25 stycznia), w Woli Morawickiej w oko policjantów z chmielnickiego komisariatu „wpadła” osobowa honda. Podejrzewali oni, że kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu. Ewidentnie chciał uniknąć spotkania z mundurowymi. Zignorował on sygnały świetlne i dźwiękowe, które nakazały mu zatrzymać pojazd. Wprost przeciwnie, mężczyzna przycisnął pedał gazu i próbował uciec przed funkcjonariuszami.

- Pościg za hondą zakończył się w pobliskim Lisowie, po tym jak kierujący stracił panowanie nad autem i uderzył w przydrożne ogrodzenie. Jak się okazało, w pojeździe na miejscu kierowcy siedział nietrzeźwy 19–letni mieszkaniec gminy Pierzchnica. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo mężczyzna posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów - relacjonowała młodszy aspirant Małgorzata Perkowska-Kiepas, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Mężczyzna odpowie teraz przed sądem za wiele przewinień, jakich się dopuścił. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

Policyjny pościg ulicami Jeleniej Góry. Pijany kierowca BMW staranował radiowóz

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki