To już rok z pandemią. Jak Polacy radzili sobie z życiem na kwarantannie? [MEMY]

2021-03-04 13:13 tom

Mija rok z koronawirusem w Polsce. 4 marca 2020 r. ogłoszono pierwszy w naszym kraju przypadek koronawirusa, zakażenie potwierdzono u Mieczysława Opałki, 66-letniego mieszkańca województwa lubuskiego. Wielu Polaków ogarnęła panika, szturmowaliśmy supermarketu w poszukiwaniu zapasów ryżu, makaronu i papieru toaletowego. Pojawiły się też stopniowo wprowadzane i wycofywane obostrzenia, a przypadków COVID-19 i śmierci wciąż przybywało, choć przed wyborami premier Mateusz Morawiecki zapewniał, że "wirus jest w odwrocie". Dzisiaj Polacy już zdążyli się przyzwyczaić do tego, że świat stanął na głowie, a w zachowaniu dobrego humoru z pewnością pomagały memy, które na bieżąco tworzyli kreatywni internauci. Postanowiliśmy przypomnieć najciekawsze z nich.

4 marca 2020 r. mija rok od ogłoszenia pierwszego przypadku zakażenia koronawirusem w Polsce, początki będą pamiętane przez Polaków latami. Rok temu krajobraz Polski nagle zmienił się diametralnie, ulice zaczęły przypominać plan filmu grozy: były wyludnione, wszystkie punkty handlowo-usługowe pozostawały zamknięte.

Pierwszą osobą, u której wykryto koronawirusa był 66-letni Mieczysław Opałka, mieszkaniec Cybinki w woj. lubuskim. Wirus, mimo obostrzeń i wielu radykalnych decyzji dotyczących kwarantanny, i tak się rozprzestrzeniał. Kolejne cztery przypadki stwierdzono zaledwie dwa dni później, a z końcem marca 2020 roku w Polsce zdiagnozowano 2,5 tysiąca zachorowań.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Dramatyczna sytuacja w Świętokrzyskiem! Został TYLKO JEDEN wolny respirator covidowy w województwie!

Dziś życie w pandemii jest dla nas codziennością. Warto jednak przypomnieć sobie początki. Aby zwalczyć stres związany z lockdownem, kwarantanną i nadejściem "nowej normalności", internauci tworzyli zabawne memy. Postanowiliśmy wybrać naszą subiektywną listę 10 najśmieszniejszych obrazków, dzięki którym możemy przeżyć te szalone 12 miesięcy jeszcze raz.

CZYTAJ TEŻ: Straż miejska wkracza do autobusów. POLOWANIE na pasażerów bez masek czas zacząć!

Express Biedrzyckiej - Ryszard Czarnecki: Terlecki to zły policjant w koalicji