Tragiczny pożar pod Chmielnikiem. Nie żyje mężczyzna

i

Autor: Pixabay Tragiczny pożar pod Chmielnikiem. Nie żyje mężczyzna

Tragiczny pożar pod Chmielnikiem. Mężczyzna spłonął we własnym domu!

2022-01-04 7:28

Do tragicznego w skutkach pożaru doszło nocą z poniedziałku na wtorek w Sędziejowicach w gminie Chmielnik, nieopodal Kielc. Spłonął drewniany dom, a w środku budynku odnaleziono zwęglone zwłoki mężczyzny. Wszystko wskazuje na to, że zmarły był właścicielem budynku. Akcja gaśnicza trwała długo - strażacy przybyli na miejsce przed północą, pożar udało się ugasić dopiero po godzinie 6:00.

W poniedziałek, 3 stycznia, o godzinie 23:30 do służby ratunkowe zostały poinformowane o pożarze w miejscowości Sędziejowice. Zgłaszający powiedział, że ogień i dym było widać ze znacznej odległości. Do akcji stanęło dziewięć strażackich zastępów, ponad 30 ratowników. Gdy strażcy dotarli na miejsce, okazało się, że w ogniu stoi drewniano-murowany dom o wymiarach 16 na 6 metrów. Jęzory ognia ogarnęły cały budynek.

Od samego początku strażacy podejrzewali, że wewnątrz może znajdować się człowiek. Niestety, nie mylili się. W trakcie akcji wyniesiono na zewnątrz zwęglone zwłoki mężczyzny. To najprawdopodobniej właściciel spalonego domu. Sama akcja gaśnicza trwała długo, rozpoczęła się w poniedziałek przed północą, a zakończyła we wtorkowy poranek. Przyczyną pożaru było najprawdopodobniej zaprószenie ognia.

Zespół MIG: Rodzina Gwiazdowskich nieustannie się powiększa